Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Crookshanks Bi Animagus ...

+4
Jake G. Potter
Paul Walker
Ronald Bilius Weasley
Hermione Granger
8 posters
YazarMesaj
Hermione Granger
5. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
Hermione Granger

Kadın
Nerden? : Olmak istediğim yerin az uzağından...
Rp Sevgilim : •●◦Jack Sparrow◦●• Biri var ki.. O kendini biliyo[R]
Savaş Tarafım : Samimi olmayı vaad edebilirim, tarafsız olmayı AsLa! ---> -Dumbledore's Army-
Yaşım(Rp\'de) : 15 [aslı=16,5]
Asam : ~Kalp Çakrası~
Kan Saflığı : Muggle doğumlu~
En Belirgin Özelliği : cesur
Ruh haliniz : Crookshanks Bi Animagus ... Boupi31rp5of8

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft10/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue100/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (100/100)

Crookshanks Bi Animagus ... Empty
MesajKonu: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 1:06 am

Cümlelerine Bence... ile başlıyor ve ekliyorum;

Bence Hermione'nin koca turuncu kedisi Crookshanks bi Animagus... Bu fikir nereden çıktı? Hemen anlatıyım.

Bir Sirius Black sever olarak arkadaşlarla konuşurken birşey farkettim. James'in Remus'un hayatları boyunca hep bir sevdikleri olmuş... Ama yedi kitap boyunca Sirius hakkında böyle bir ize rastlamadık...

Rowling, Dumbledre'un gay olduğunu açıklarken [ki ben buna ihtimal bile vermiyorum.] kitapların herhangi birinde bir kız arkadaş belirtisi görüp görmediğimizi biz okuyuculara sormuş ve olmadığı söylenince de bunu kanıt olarak bize sunmuştu.

Ama ben Sirius'un böyle bi kişilik olabileceğini düşünmek bile istemeyerek umutsuz bir aşk olduğu düşüncesindeyim. Zaten Sirius'umuzun okuldan mezun oluşundan sonraki ömrü hapis ve kaçak geçtiği için [büyük kayıp...] pek aşka vakti kalmamış olmalı.
Ama ya okuldayken ...

Kesinlikle okuldayken bi takıntısı vardı :D bence kızlar Sirius gibi bi çocuğu bırakmazlar... Bütün resimlerinde de ne kadar muzipçe gülümsediğini biliyoruz. [bkz: Ölüm Yadigarları -Kracher'ın Hikayesi- bölümü, Harry'nin Çapulcunun Fotoğrafını bulduğu kısım] E fanların çizdiği resimlerin hemen hemen hepsinde de Sirius göz kırpıyor ve muzipçe gülümsüyor demekki herkes benimle hemfikir. Sirius çapkın bir yakışıklıydı. E o zaman nerede bu şanslı kız?

Benim Kehanet burada başlıyor...
Sirius Hogwarts'tayken yasak bir aşkı vardı...
Sirius'un evi ailesinin büyük birer Voldezımbırtı yardakçısı olduğu için terkettiğini biliyoruz. Ama bence bunun tek sebebi bu değil. Sirius'umuzun bir muggle doğumlu sevdiği vardı ve o evde artık yaşayamazdı.
Bizim Çapulcuların nasıl birer Animagus olduğunu biliyoruz. O kız da bir animagusdu. Ama bu animagusculuk oyununun ne kadar tehlikeli olduğunu da biliyoruz. Rowling 3. kitapta bunun üstünde çok durmuştu.
Sonunda büyük bir savaş çıktı ve bu arada Peter parmağını, bizde Potter ailesinin en küçük ferdi hariç hepsini kaybettik. Sirius'umuz da Azkaban'a gitti.

İşte ipler burda kopuyor...
Sirius'un Crookshanks'i nasıl sevdiğini hatırladınız mı? Bizim yasak aşk bu durumda Hermione'nin sevimli kedisi Crookshank olmasın? Ben o kadar akıllı bir kedi daha bilmiyorum. Benim kendi kedim bile "Çık Ela!" deyince kapıdan çıkar ama "Git bana Gryffindor'un Ortak Salon'a giriş şifresini getir!" desem yüzüme koca bir ciğermişim gibi bakmaya devam eder... Üstelik Crookshanks onun Neville'in pijamasının cebinde olduğunu nereden biliyor? Bu kedi İngilizce mi biliyor yaksa okuma yazma mı? Hem o şifrelerin yazılı olduğu kağıt Sirius daha istemeden alıp getirildi. Ve bu cici pisi neredeyse Sirius'un kucağından hiç inmiyor...

Acaba bunun sebebi kendilerinin bir animagus ve Sirius'umuzun yasak aşkı olması olabili mi?..

Evet millet, yorumlarınızı alıyım XD
http://hogwarts.turkforumpro.com
Ronald Bilius Weasley
5. Sınıf Hufflepuff Öğrencisi
5. Sınıf Hufflepuff Öğrencisi
Ronald Bilius Weasley

Erkek
Nerden? : Londra
Rp Sevgilim : Seni Hep Seveceğim [O Kendini Biliyor xS]
Savaş Tarafım : ~Dumbledore's Army~
Yaşım(Rp\'de) : 15
Asam : Sadık Baykuşun Nankörlüğü
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : Komik =)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 1:28 am

Çok ilginç bir teori olduğunu öne sürerken Croockshanks'in animagus olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim. Hatta onun hortkuluk olduğunu dahi düşünenler vardı herneyse, Croockshanks bir animagus olabilir diye düşünüyorum; ama Sirius'la ilişkisi olan bir genç kızı canlandırmış yeşilçamdan kalma bir oyuncu olduğundan şüpheliyim. Fakat şöyle bir bakılırsa Peter Pettigrew'ın da sevgilisi yoktu bildiğim kadarıyla yada vardı ve ben hatırlamadım :D Ama durum şu ki Sirius'un bu yakışıklılığıyla hiçbir kızın ilgisini çekmemesi bana da anormal geldi. Fakat Rowling Croocshanks'in bir animagus olmadığını bir röportajında söylemişti ve ben bunu resmi siteden türkçe çevirisi yapılmış bir haber sayesinde öğrendim. Yidne de söyleidklerin şüphe uyandırıcı.
Paul Walker
Admin/Durmstrang Okulu Müdürü/Düello Sanatları Profesörü
Paul Walker

Erkek
Rp Sevgilim : Keira Knightley
Savaş Tarafım : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Yaşım(Rp\'de) : 25
Asam : Hipogrif Pençesi
Kan Saflığı : Melez
En Belirgin Özelliği : Aşırı İyimserimdir
Ruh haliniz : Crookshanks Bi Animagus ... Hnkav01gl2hz9

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft100/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (100/100)
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue100/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 1:35 am

Ben buna kesinlikle ihtimal vermiyorum . Eğer animagussa mutlaka insana dönüşürdü değil mi ? Yani bir düşünün senin dediğine göre Sirrius'u seviyorsa ve en güvenli yer olan ZAY Karargahındaysa niye insana dönüşmesin ki ? Benim fikrim de bu ...
https://sanal-sihir-alemi.yetkin-forum.com
Hermione Granger
Hermione Granger

Kadın
Savaş Tarafım : Samimi olmayı vaad edebilirim, tarafsız olmayı AsLa! ---> -Dumbledore's Army-

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft10/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 2:44 am

Öncelikle Ron'um bilgi için çok sağol, ama ben Rowling'e mektup yasıp sorcam bunu :P Haklısın Peter'ın da bi sevgilisi yoktu ama bu çok normal :P Ben olsam bende o sümsüğe bakmazdım...

Ve Müdürüm şunu yazmayı unutmuşum;

3'te Rowling'imiz animagus olmanın çok zor ve TEHLİKELİ olduğunu, dönüşümün TAMAMLANAMAYACAĞI ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti. Ben de diyorum ki;
Bizim şeker kız pisiye dönüştü ve bir daha geri dönemedi. Hemde hangi şartlarda döndüğünü düşünürsek ne büyük bir şok yaşadığını hayal edersek geri dönüşümünü tamamlayamamasının o kadar da akıl dışı olmadığını anlayabiliriz.

eveeett, şimdi inkar edin bakıyım XP
Paul Walker
Paul Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft100/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (100/100)
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 10:01 am

Tamam başka bir karşı fikir atayım o zaman . Şimdi bizim turuncu pisinin Sirius'un sevdiği olduğunu kabul edelim . Bu Sirius hiç mi belli etmez bunu ya . Eğer böyle bişey olsaydı kitapta mutlaka , küçükte olsa bir ima bulunurdu ama yok işte ... :D
Hermione Granger
Hermione Granger

Kadın

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 5:49 pm

İşte var! Bende o imalara dayanarak söylüyorum ama seen 3'ü okumadığın içiin, bu imaları ve dahasını görmedin dii mi Ahmet :D ?
Jake G. Potter
Kehanet Profesörü&Dırdırcı Yazarı&Hufflepuff Bina Sorumlusu
Jake G. Potter

Erkek
Nerden? : GoDriC^s HoLLoW-İsT :)
Rp Sevgilim : YoKKKK !!!!!!
Savaş Tarafım : zAy
Yaşım(Rp\'de) : 22
Asam : -Aslan Kürkü-
Kan Saflığı : melez
En Belirgin Özelliği : EmO^YhUm YhA
Ruh haliniz : Crookshanks Bi Animagus ... Friendssx91pb8of0

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft50/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (50/100)
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue95/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (95/100)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 6:02 pm

Ben Hermione'ye katılıyorum...Çünkü kendi dediği gibi o kediyi çok severdi buda kedinin eski sevgilisi alma ihtimalini ortaya koyar ve kedinin bu kadar akıllı olması buda kedinin animagus olma ihtimali olabilir...Ve yinede Sirius gençken o kadar çok yakışıklı ve çapkın olmasına rağmen hiç mi sevgilisi olmamış?İşte bağlar bunlar birleştiği zaman oluşuyor...Elimizde olan verileri değerlendirelim...Hermione'nin dediği gibi Sirius sırf Voldemort için evi terk etmez...Animagus olması,kediye aşırı bi şekilde sahip çıkması,kedinin olağandan fazla zeki ve akıllı olması,Siriusun gençken görünür bir sevgilisi olmaması ve Hermione'nin bir muggle olması sonucu eğer kedi bir animagussa oda muggle oluyor...Safkan birini seçeceğine kendi gibi Muggle birini seçebilir...Ve en son Ron'un söylediği şey...Rowling'in söylediği şey de bariz açık
'' Croockshanks animagus değil'' bu aynen ''Ben size Harry Potter'ın 7. kitapta öleceğini neden söyleyim ki '' gibi birşey yani Hermione ben Kehanet Profesör'ü olarak seni tebrik ediyorum....
Paul Walker
Paul Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 7:49 pm

Vay be ! Kedi ile köpeğin aşkı desenize ... :D
Jake G. Potter
Jake G. Potter

Erkek
Nerden? : GoDriC^s HoLLoW-İsT :)
Rp Sevgilim : YoKKKK !!!!!!
Savaş Tarafım : zAy
Yaşım(Rp\'de) : 22
Asam : -Aslan Kürkü-
Kan Saflığı : melez
En Belirgin Özelliği : EmO^YhUm YhA
Ruh haliniz : Crookshanks Bi Animagus ... Friendssx91pb8of0

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft50/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (50/100)
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue95/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (95/100)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 9:55 pm

Açıklamaları gayet mantıklı :D evet şaşırtıcı ama gerçekler
Hermione Granger
Hermione Granger

Kadın

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 12:22 am

Ay teşekkür ederim XD Tezim kabul edildi XP ama Hermione'nin muggle doğumlu olmasıyla Crookshanks'i alması arasında bi bağ yok o dükkana gittiğinde Crookshanks şak die Ron'un tepesine düşüyo ve Hermione görür görmez Crookshanks'e çok acıyor. Çünkü tezgahtar onun orda çok uzun zamandır bulunduğunu söylüyo. E bu da Hermione'mizin yumuşak gönüllülüğü XP

Hermione o kadar parlak zeka olduğu halde kedisinin animagus olmasına ihtimal bile vermiyo ki bence bu da Rowling'in kitabındaki o dikkat çekmek istemediği sırlarından biri ...

Bekleyin millet yarına yeni bi kehanetim daha var, ama bunda hepinizden yardım alıcam, çünkü fikri oturtamadım. Ama çok büyük şüphelerim var...
Paul Walker
Paul Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 10:51 am

Valla bu taz hala içime sinmedi ama ilk dört kitabı okumadığım için bişey söylemek istemiyorum . Kendi bildiklerimle bu kadar karşı fikir söyleyebiliyorum ... :D
Claire Weasley
5. Sınıf Ravenclaw Öğrencisi
5. Sınıf Ravenclaw Öğrencisi
Claire Weasley

Kadın
Nerden? : Godric’s Hollow'un yerlisiyiz. Merkezde oturuyoruz,buyrun gelin =)
Rp Sevgilim : Rp sevgülüm gibi davranmazsan davranırlar gülüüüm..
Savaş Tarafım : Z.A.Y
Yaşım(Rp\'de) : (artık) 15
Asam : Zekanın Gücü (zeküyüm demiştim x))
En Belirgin Özelliği : Çok zeküyüm ben

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeSalı Haz. 24, 2008 4:27 pm

Paul Walker demiş ki:
Ben buna kesinlikle ihtimal vermiyorum . Eğer animagussa mutlaka insana dönüşürdü değil mi ?

Bencede animagus olma ihtimali var ve profesör bu teziniz yıkılmış olsa bile ben yine açıklama yapmak istiyorum. Kılkuyruk nasıl 12 sene fare olarak kaldıysa bununda kalabilmesi çok normal. Ayrıca Crookshanks pek sevilmeyen bir kedi. Hermione'yi geçelim o zaten Fatmanur'umun dediği gibi "yumuşak gönüllülük" Sirius'un onu sevmesinde ayrı bir neden olabilir. Tabi kendine yardım etmesini göz önünde tutmazsak. =)=)
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek
Nerden? : Rüzgarın Beni Attığı Yerden
Rp Sevgilim : Samara Queen Simpson
Yaşım(Rp\'de) : 20
Asam : Aslan Tüyü
En Belirgin Özelliği : Cesurluğu

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft80/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (80/100)
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue2/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (2/100)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeÇarş. Haz. 25, 2008 12:19 am

bencede böyle bir ihtimal yok ahmete katılıyorum her ne kadar can alıcı noktalardan bir tezde olsa bende şu noktaya dikkat çekmek istiyorum

Felsefe Taşı:Büyücü Aleminin Tanıtımı ağırlıkta harry'i ve diğer karakterleri tanıma extra'dan felsefe taşı ve voldemort

Sırlar Odası:Slytherin binası,voldemort,sihirli yaratık türleri,gryffindorun kılıcı

Azkaban Tutsağı:Voldemort,animagus,azkaban,ruh emiciler,potterların ölümü kehanet

Ateş Kadehi:Turnuva,diğer sihir okulları,Voldemort'un dönüşü,düşünseli

Zümrüdüanka Yoldaşlığı:ZAY,Bakanlık,St Mungo,Büyüceşura,Kehanet,Seçilmiş çocuk,voldemort

Melez Prens:Hortkuluklar,Voldemort'un geçmişi,dumbledore'nin ölümü

Ölüm Yadigarları:Savaş,seçilmiş çocuğun kurtarılması,üçlü ekibimizin seyahati,hortkuluklar,voldemortla son savaş,sevgi ile yapılan koruma büyüsü ve büyük finale dikkat çekilmiş genellikle tabi bazı yan konularda var ve şuna dikkat edelimki yan konuların çoğu çıkartılmış filmlerden sadece bir ana konunun çıkarıldığını tespit ettim.Filmleride baz alırsak Sirius ve kedicik hakkında bir ima yok bir cümle oyunu yok sadece çok küçük bir yan konucuk

Sirius'un kedi sevmesine gelince Rowling'in garip konulara dikkat çektiğini biliris mesela ZAY'da Bakanlık'ın zalim davranışlarını günümüzdeki adalet politika vsyle ilişkilendirmesi voldemort'un sonunun sevgiyle olması harry'nin sevgiyle kurtulması sevginin gücü gibi demek istediğim bir köpek animagus'un bir kediyi çok sevmesi kedi köpek dostluğunada dikkat çekmek olabilir bilirsinizki rowling ilginç bir kişidir

Son olarakda eğer böle bişi olsaydı zati şimdiye açıklanırdı böyle bir ilginç bir bilgi evet buda benim tezim yorumlarınızı bekliyorum
http://www.reelhogwarts.net
Hermione Granger
Hermione Granger

Kadın

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeÇarş. Haz. 25, 2008 4:45 pm

Yorum yapıyorum :D

7'deki Albus'un hayatını atlamışsın :P

Rowling çoğu şeyi bize anlatmamayı yeğlemiş. Düşünmemizi ve bulmamızı istemiş. Kings Cross'daki vıcık vıcık şey ve bu animagus meselesi dahil...

Mevzumuz Sirius'un kediyi çok sevmesi değil, evet o da var ama en önemlisi bu kedinin ne kadar akıllı olduğu. Sihirli bir hayvan olmadığını Hermione onu alırken Ron'la aralarında geçen kavgadan biliyoruz ve satıcının sözlerinden... E madem sihirli de değil bu hayvan nasıl oluyo da o küçücük kağıtta yazılı şeylerin şifre olduğunu anlayabiliyo. Bu onun bir insan olduğunun en büyük açıklaması bence ve sevgili profesörümüz McGonagall'ın ve Hermione'nin de dediği gibi insan Animagus'a dönüştüğü zaman çok dikkat etmelidir yoksa geri dönemeyebilir. Ki zaten benim Crookshanks olduğunu söylediğim insan da dönüştüğü zaman büyük bir şok içindeydi. Bence onun animagus olduğunu Sirius bile bilmiyor...
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Imgleft80/100Crookshanks Bi Animagus ... Emptybarbleue  (80/100)
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue2/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (2/100)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePerş. Haz. 26, 2008 12:08 pm

bende buna extra yorum yapıyorum :P

Rowling yadigarlardan sonra şöyle bir açıklamada bulundu

"Crooshkans (her neyse kedinin adı) kesinlikle animagus değil" bu kedinin akıllılığına bağlı bence nasıl köpeklere gazeteyi getir deyince getirirse kedinin yaptığıda bence oydu.Ayrıca biliyoruzki hiçbir kitapta Rowling amaçsız kısımlara yer vermez.Gizemli kalan şeylerde zaten hep ilginç şeyler olmuştur.Buda bence bir sır yani şöyle birşey var Sirius öldükten sonra ve Voldemort yok olduktan sonra yada o sıralarda bu kedinin eğer insansa Sirius'u sevdiğini bilen biri olmalıydı.Bununla ilgili bile en küçük şey geçmiyor.Bunu da geçelim Hermione 3. kitapta Lupin'in kurt adam olduğunu çözmüştü zekası sayesinde demekki animaguslarıda çok iyi bilebilir.Bu kadar akıllı bir kız niye o zaman farketmedi?
Ashlee Simpson
6.Sınıf Slytherin Öğrencisi
6.Sınıf Slytherin Öğrencisi
Ashlee Simpson

Kadın
Rp Sevgilim : Aranıyor..!
Savaş Tarafım : ~~Ölüm Yiyen~~//Death Angel\\
Yaşım(Rp\'de) : 16
Asam : Karanlığın Gücü
En Belirgin Özelliği : Çılgındır.Maceraya bayılır...

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePtsi Haz. 30, 2008 10:48 pm

Hermione seni ayakta alkışlıyorum...Süper bir kehanettt :) Eyer Rowling'e sorarsan banada haber ver x)
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePerş. Tem. 03, 2008 4:00 pm

Tabiki o konuda ben de itiraz etmiyorum çok güzel kehanette bulunmuş ama Crookshanks animagus olsaydı eğer dediğim gibi hermonie anlardı yada kitapta 19 yıl sonrada hafif bir belirtme yapılabilirdi.Ya da bilen bir kişi olmalı niye bugüne kadar ortaya çıkmadı ayrıca Rowling defalarca reddetti artık kabullenin bu olay Dumbledore'nin yaşama dönmesi gibi bişi oldu.

Güncelleme:Arkadaşlar internetten araştırma yaptım bu konuda işte açıklanan tüm Crookshanks animagus yalanlamaları ve haberleri

7.Kitap çıkmadan önce:
...
- Karakter Bilgisi:
* Crookshanks Animagus değil.

* Mrs Norris ve Crookshanks'in animagus olduğu ortaya çıkmayacak. ...

(Bu bir haberdir önceside devamıda vardır.)

Veee Sirius'un aşkı olayını çürütecek son bir açıklama:

Animagus varlıklar gerçek hayvanlarla iletişim kurabiliyor gibi gözüküyor, ancak bunu yapabilmek için Animagus olan bir kişinin o anda Animagus halde olması gerekip gerekmediğini bilmiyoruz. Örnek vermek gerekirse Sirius, Harry’nin üçüncü yılında, Gryffindor kulesinde erkekler yatakhanesinin komodininden giriş şifrelerini çalan Crookshanks ile ortaklık yapacak kadar iyi anlaşabiliyorlarmış gibi gözüküyor… Peter Pettigrew’de farelerle bir bağıntısı var gibi çünkü kendileri gibi küçük hayvanlara ölümcül olan Arnavutluk’da ormanda Voldemort’un saklandığı yeri bu sayede öğrenebilmişti. Bu iletişim her ne şekildeyse de konuşma olmadığı kesin çünkü Harry, Ron ve Hermione, Sirius’a anlatana dek Sirius, Crookshanks’in ismini bilmiyordu ama o vakte kadar aylardır işbirliği yapmaktaydılar.

(Alıntılardır.)
Hermione Granger
Hermione Granger

Kadın

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeC.tesi Tem. 05, 2008 6:17 pm

Hermione'nin neden farketmediğini söyledim, o Crookshanks'le o kadar yakından ilgilenmiyor yani neden bu böyle diye merak etmiyor, hadi onu geçelim satıcı kadın kedinin son derece sihirsiz olduğunu söyledi. Zaten Hermione'nin Crookshanks'i almasının altında yatan asıl sebep Ron'a gıcıklık edip onu sinirlendirmek... Hermione'nin kediyi çözmek gibi bir meselesi yok ki...

Benim anlatmak isteyip de senin anlamamakta ısrar ettiğin diğer bi konu da şu;

Tamam kitabı Row yazdı ama onun söylemediği şeyleri de okuyucular kafalarında oturtabiliyor... En azında böyle bir hakkımız var. Hem şu da Row'in kendi açıklaması

"Bazı şeyleri bilerek söylemedim. Biraz akıl yürütüp olayları kendilerince yorumlamalarını ve çözmelerini istedim." diyor. E madem öyle biz neden kitapta yazmayan açıklamalara bağlı kalalım ki. Yani neden kalıpları aşmıyoruz..? Bence Crookshanks bir animagus... Herkesin fikri olabilir.

Söyleyecek başka bir şey yoksa başlık kilitlenebilir konu çok uzamasın...
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimePaz Tem. 20, 2008 11:58 am

ben fikrimi değiştirmedim bence crookshanks animagus değil rowling benim belirttiğim iddiaları kesinlikle yalanlamıştı ancak başka bir mevzu daha var yedinci kitapta dikkatimi çeken crooshanks animagus olmayabilir ama başka bir mevzusu olabilir zaten rowling benim bu gizli fikrimle bağdaşan bir yalanlamada bulunmadı eğer fazla kanıt bulursam yayınlayacağım burada fakat bulamazsam yayınlamıyacağım
Mabelle Nerissa Radcliffe
Muggle
Mabelle Nerissa Radcliffe

Kadın
Nerden? : Londra(gerçekte İzmir)
Rp Sevgilim : Dur bakalım daha ne kadar özgür kızı oynayacağız :D
Savaş Tarafım : ZAY(öyle de kalacak xD)
Asam : Sonsuzluğun Sonu
En Belirgin Özelliği : Sadık
Ruh haliniz : Crookshanks Bi Animagus ... Evilgrin0007qd81ru5gp5

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Crookshanks Bi Animagus ... Left_bar_bleue0/100Crookshanks Bi Animagus ... Empty_bar_bleue  (0/100)

MesajKonu: Geri: Crookshanks Bi Animagus ...   Crookshanks Bi Animagus ... Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 2:19 pm

Bence süper bir kehanet ve Rowling ne derse desin zaten hep bir şeyleri inkar edip duruyor :D Bence de Crookshanks bir animagus olabilir. Sonuçta bu bizim görüşümüz ve hayal gücümüz. Rowling ne derse desin xD Tabi her zaman onun dediği doğru ama biraz hayal kurmanın ve fikir yürütmenin kimseye zararı olmaz ;)

Crookshanks Bi Animagus ...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-