Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha

+3
Mabelle Nerissa Radcliffe
Hermione Granger
Ignotus Walker
7 posters
YazarMesaj
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek
Nerden? : Rüzgarın Beni Attığı Yerden
Rp Sevgilim : Samara Queen Simpson
Savaş Tarafım : Z.A.Y
Yaşım(Rp\'de) : 20
Asam : Aslan Tüyü
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : Cesurluğu
Ruh haliniz : Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Boupi31rp5of8

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Imgleft80/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Emptybarbleue  (80/100)
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue2/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (2/100)

Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty
MesajKonu: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimePaz Tem. 20, 2008 1:27 pm

Evet daha önceki bir Crooshanks kehanetinde belirttiğim gibi o anşmagus değil peki bu kadar akıllılık nereden geliyor Crooshanks'in Hermonie ile beraber Hogwarts'a gelişi bile bir ilginç bende bu konudaki fikirlerimi birleştirip bir teori üretirken Yadigarları yeniden okuyodum ve bir şey dikkatimi çekti

Lily ve James Potter bir kediye sahipti!(Bkz Ölüm Yadigarları,Onuncu Bölüm,Kreacher'ın Hikayesi syf 170 )

Size yukarda belirttiğim bölümden bir alıntı yapmak istiyorum

"Sevgili Patiayak;

........

Gerçi ancak yerden yarım metre yükselebilyor ama kediyi öldürmesine ramak kaldı ve Petunia'nınn bana Noel'de gönderdiği korkunç bir vazoyu da parçaladı...."

Gördüğünüz gibi bir kedileri varmış sırada Crooshanks var eh şimdiden anladınız amacımı.... neyse devam edelim

Crookshanks hatırladığım kadarıyla Azkaban Tutsağı'nda Sihirli Hayvan Evi'nde Ron ve ya Hermonie'nin kafasına atlıyodu ve Harry'de yanlarındaydı (doğal olarak) eğer Harry yanlarında değilse bile bence kedi orada bir koku aldı bildiğiniz gibi kediler ve köpekler insanların üstüne sinen başka insan kokularını alabilirler.Bana göre o kedi Lily'nin kedisiydi ve doğal olarak Harry'nin kokusunu biliyordu.Eğer Harry yanlarındaysa Harry için atlamasına rağmen ikiliden birine atladı yada o ikisinden birinde Harry'i hissetti.Bildiğiniz gibi kediler uzun zaman hatta yıllarca kokuyu hiç unutmazlar.

İkinci bir konu ise Crookshanks tam da Lily'nin sevdiği renklerde bir kedi eh yani Lily'nin kendisindende anlaşılıyo :D Diyeceksiniz ki peki nasıl kurtuldu o geceki Voldemort'un düşüşü olaylarından ve harabe evden biliyorsunuzki Hagrid Harry'i almaya gitmişti.Bu durum da kediyi farketmiş ve acıyarak onu alıp Sihirli Hayvan Evi'ne bırakmış olabilir.Ayrıca ne diyordu Hagrid üzgünüm biraz geç kaldık "küçük velet uyudu da" ya da buna yakın bir sözdü.Bu durumda eğer kediyi bırakmışsa Dumbledore'a yalan söylemesi çok doğal çünkü Dumbledore'un kızabileceğini sanıyordu.Eğer Hagrid bırakmamışsa bile onu oraya başka bir büyücü bırakmış olabilir.Çünkü dükkan sahibi onun terk edilmiş bir kedi olduğunu söylüyordu.

Kanıtlara bakalım;

*Lily'nin sevdiği renkler ve Lily'nin saçının tonu
*Terk edilmiş veya bırakılmış bir kedi
*Harry'nin kokusunu sezen bir kedi
*Faciadan ve Potter'ların ölümünden sonra giden bir kedi
*Hayvanları çok seven ve onu koruyan bir Hagrid(Crookshanks'i nie almadı öyle bir durumda diyeceksiniz,basit çünkü Fang vardı ve Fang bir köpek bu durumda bir kedi ve köpeği bir kulübeye koymak doğru olmaz)

Haydi devam edelim biraz uzun oldu ama en iyisi bu.....:D

Sirius Gryffindor Ortak Salonu şifresini Crooshanks'in yardımıyla alıyordu.Crookshanks Lily'nin kedisiydi,Sirius Crookshanks'i kucağına alıp seviyordu ve Crookshanks'de Sirius'u sevmişti.

Bana göre Lily Crookshanks'i okuldayken almıştı.Son senesinde dahi alsa Sirius'un kokusunu sezmede ve Gryffindor Ortak Salonu'nu öğrenmede sorun çıkmaz diye düşünüyorum biliyosunuz kediler çok akıllı hayvanlardır.Bence Crookshanks Sirius23un kokusunu aldı ve Crooshanks'i tanımayan Sirius şaşkın bir halde Gryffindor Ortak Salonu'nu yıllar önce tanımış Crookshanks'den yada o zamanki adı neyse ondan yardım aldı.Crookshanks onunda kokusunu tanımıştı Harry'nin de zaten bu yüzden Hermonie'nin veya Ron'un üstüne atladı etrafta Harry'nin kokusunu sezdi....

Eh sakın demeyin bana ki Harry'nin kokusunu nerden bilcek unutmayın ki bir yıl Harry'le aynı evde yaşadı ve Harry az kala oyuncak süpürgesiyle onu öldürüyordu.

Şimdi son kez delilleri yazayım ve yorumlarınızı alayım

*Crookshanks o güne kadar sadece Hermonie ve ya Ron'la gitmek istedi çünkü Harry'nin kokusunu sezdi.

*Crookshanks Sirius'u tanıyor

*Crookshanks Gryffindor Ortak Salonu'nu daha gittiği ilk anda tanıyor.Demek ki daha önce de orada gezmiş.

*Lily Potter'ın bir kedisi var

*Lily'nin sevdiği renkler ve Lily'nin saçının tonu

*Faciadan ve Potter'ların ölümünden sonra kayıp bir kedi

*Hayvanları çok seven ve onu koruyan bir Hagrid(Crookshanks'i nie almadı öyle bir durumda diyeceksiniz,basit çünkü Fang vardı ve Fang bir köpek bu durumda bir kedi ve köpeği bir kulübeye koymak doğru olmaz)

Not:Azkaban Tutsağı'nı evde aradım ama bulamadım eğer hatam varsa ki büyük ihtimal vardır kabul ediyorum ama benim fikrim bu yorum sırası sizde ve daha fazla fikrim var bu konuda ama buraya yazarsam kimse okumaz bunu bile okuyacağınızı pek sanmıyorumya.... Ehh bu arada bu benim ilk kehanetim :D
http://www.reelhogwarts.net
Hermione Granger
5. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
5. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
Hermione Granger

Kadın
Nerden? : Olmak istediğim yerin az uzağından...
Rp Sevgilim : •●◦Jack Sparrow◦●• Biri var ki.. O kendini biliyo[R]
Savaş Tarafım : Samimi olmayı vaad edebilirim, tarafsız olmayı AsLa! ---> -Dumbledore's Army-
Yaşım(Rp\'de) : 15 [aslı=16,5]
Asam : ~Kalp Çakrası~
Kan Saflığı : Muggle doğumlu~
En Belirgin Özelliği : cesur

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Imgleft10/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue100/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 1:54 pm

Harikasın! Bak o mektubu okurken kedi benim de dikkatimi çekmişti yazarken onu atlamışım. Harikasın, bence de o kedi Lily'ye ait olabilir. Tamamen katılıyorum. Süper tespit yaa bravo :cheers:
http://hogwarts.turkforumpro.com
Muggle

Kadın
Nerden? : Londra(gerçekte İzmir)
Rp Sevgilim : Dur bakalım daha ne kadar özgür kızı oynayacağız :D
Savaş Tarafım : ZAY(öyle de kalacak xD)
Asam : Sonsuzluğun Sonu
En Belirgin Özelliği : Sadık
Ruh haliniz : Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Evilgrin0007qd81ru5gp5

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Imgleft80/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Emptybarbleue  (80/100)
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue0/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (0/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 2:27 pm

Vay! Bence bu kesinlikle olabilecek bir şey! :D
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue2/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (2/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 2:42 pm

Teşekkür ederim :D

Eee yok mu başka yorum xd
Willhelmina Jane E. Black
Beauxbatons/5. Sınıf Unicornwit Öğrencisi/Bina Başkanı
 Beauxbatons/5. Sınıf Unicornwit Öğrencisi/Bina Başkanı
Willhelmina Jane E. Black

Kadın
Nerden? : Godric's Hollow
Rp Sevgilim : Aranıyor sahibi ruhumun xD
Savaş Tarafım : ZAY
Yaşım(Rp\'de) : 15
Asam : Baykuş Tüyü
En Belirgin Özelliği : Cesareti ve zekası

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Imgleft10/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue100/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 5:42 pm

Hatırlarsanız Azkaban Tutsağı'nda hayvan satıcısı:"Yüz yıldan beri satılmıyor" diyor.Fakat Lily ve James 100 yıl önce ölmedi...
Ignotus Walker
Sihir Bakanı
Sihir Bakanı
Ignotus Walker

Erkek

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 5:48 pm

Bence orada yüzyıllardır derken mecaz anlam yapılmış çok uzun zamandır satılmadı anlamında.Eğer öyle düşünürsek zaten 13 yıl uzun bir zaman
Jack Sparrow
Durmstrang/5.Sınıf Roaringthroat Öğrencisi/Bina Başkanı
Jack Sparrow

Erkek
Nerden? : Tortuga
Rp Sevgilim : ♥♥♥♥Hermione Granger♥♥♥♥
Savaş Tarafım : [:Dumbledore's Army:]
Asam : ::[:Dahiliğin Deliliği:]::
En Belirgin Özelliği : Delilik ve Dahilik arasında gidip gelme

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue0/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (0/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 7:57 pm

Aslında bir kedi 13 yıl yaşarsa zaten çok yaşlı ve adeta hareket edemeyecek hale gelir
Albus Percival Hardbottle
Aritmansi Profesörü
Aritmansi Profesörü

Erkek
Rp Sevgilim : Yalnızım Rahatım:D
Savaş Tarafım : Zay
Yaşım(Rp\'de) : 19
Asam : //**kızıl ejder**\\
Kan Saflığı : Melez
En Belirgin Özelliği : Güç ve İyilik
Ruh haliniz : Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Snrrn81wa8ry4

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue60/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (60/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 8:12 pm

ama orası sihirli dükkan evi yani oda sihirli bir kedi olabilir bencede güzel bir tespit
Jack Sparrow
Jack Sparrow

Erkek
Nerden? : Tortuga
Rp Sevgilim : ♥♥♥♥Hermione Granger♥♥♥♥
Savaş Tarafım : [:Dumbledore's Army:]
Asam : ::[:Dahiliğin Deliliği:]::
En Belirgin Özelliği : Delilik ve Dahilik arasında gidip gelme

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 10:35 pm

Bildiğim kadarıyla bi hayvan bile olsa daha uzun yaşamasının iki yolu var ve biri felsefe taşı(ki yok edildi) diğeri uncorn kanı(ki bunu da vere vere kediye mi vercekler)
Aritmansi Profesörü
Aritmansi Profesörü

Erkek
Rp Sevgilim : Yalnızım Rahatım:D
Savaş Tarafım : Zay
Yaşım(Rp\'de) : 19
Asam : //**kızıl ejder**\\
Kan Saflığı : Melez
En Belirgin Özelliği : Güç ve İyilik
Ruh haliniz : Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Snrrn81wa8ry4

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue60/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (60/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeCuma Ağus. 29, 2008 4:53 pm

inana bana senin bilmediğin şeylerde olabilir yani o büyülü dünyaya girip bütün büyüleri öğrenmedin bütün herşeyi bilmiyorsun ok3?
William Ravenous
3. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
3. Sınıf Gryffindor Öğrencisi
William Ravenous

Erkek
Nerden? : Bilgisayarın başından..
Rp Sevgilim : Tanışma sürecindeyik.. :D
Yaşım(Rp\'de) : 13
Asam : Zekanın Buğusu
En Belirgin Özelliği : Trip,Espri,Ezik Hissetme.. Yetmezmi :D

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Left_bar_bleue55/100Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Empty_bar_bleue  (55/100)

MesajKonu: Geri: Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha   Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 10:54 am

Sen biliyor musun? Hem Türkçe'yi düzgün kullanalım..

''Ok3?''

Crooshanks İle İlgili Bir Kehanet Daha
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bi soru daha