Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Melissa Ellyn Roviuné

2 posters
YazarMesaj
Melissa Ellyn Roviuné
!!! O ArTık BanLı !!!
!!! O ArTık BanLı !!!
Melissa Ellyn Roviuné

Kadın
Nerden? : İzmir =)
Rp Sevgilim : ARanmıyoR..! =P
Savaş Tarafım : Zümrüdüanka Yoldaşlığı =)
Yaşım(Rp\'de) : 11
Asam : Daha Almadım..
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : [Zeki-Güzel-Sinsi]

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Melissa Ellyn Roviuné Imgleft10/100Melissa Ellyn Roviuné Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Melissa Ellyn Roviuné Left_bar_bleue100/100Melissa Ellyn Roviuné Empty_bar_bleue  (100/100)

Melissa Ellyn Roviuné Empty
MesajKonu: Melissa Ellyn Roviuné   Melissa Ellyn Roviuné Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 2:00 pm

Güneş yeni doğmuştu Amy uyandığında.Kızıl gök sanki Amy'ye selam veriyordu.O ]kadar güzeldi ki Amy uzun uzun onu seyretti.Okul açılacaktı ve ablasının binasında olabilirdi.Bu ona ekstra bir kazanç sağlar mıydı?Bilinmez ama yine de mutluydu.İçi içine sığmıyordu.İçindeki bu heyecan her sene olacaktı galiba..Ama o bunun için yaşamayı hissetmek tabirini kullanıyordu.İnsanların verdiği tepkiler bazen de hayatın cilvesi ve eğlencesi rolünde..

Dün akşam yapması gereken duşu bu sabah yapmak istiyordu.Ama kahvaltıdan önce yapması karnındaki gurultuları arttıracaktı.İş böyle olunca ayıcıklı,mavi-beyaz pijaması ve açık mavi pofuduk terlikleriyle odasından çıktı.Güzel bir günde güzel bir öğrenci olmak ve güzelliğiyle ilgiyi toplamak istiyordu.Düşünceler içinde aşağıya indi ve kahvaltı masasına oturdu.Hep düşünmüştü "Ben hangi tarafta olacağım" diye.Ama şimdi karar vermişti.O ölümyiyen olacaktı.İçinde ufacık bir iyilik parçası onu çekilir kılıyordu.

Kahvaltı dört dörtlüktü.Krem rengi ipeksi masa örtüsünün üstünde adeta bir renk cümbüşü,bir görüntü ziyafeti vardı.Domatesler,salamlar,sosisli yumurtalar,balkabağı suyu,çeşit çeşit ekmekler ve daha fazlası.Sadece masayı izleyerek bile doyabilirdi.Bu güzellik içerisinde bahçeye yakın olan ahşap sandalyeye oturdu.Otururken çıkan garip sesle kıkırdadı ve kahvaltı yapmaya başladı.Kahvaltısını aheste ahesta yaptıktan sonra hemen odasının karşısındaki banyoya girdi.Kovayı ılık bir duyla doldurdu.Banyosunu yaptı.Bitince odasına yine en sevdiği renk olan mavi bornozuyla geçti.Uzun uzun kremlendi ve giyinmeye başladı."Tesadüf mü başka bir şey miydi acaba?" onu bu düşünceye iten şey okul cübbesinin mavi olma ihtimaliydi.Eğer istediği binaya seçilirse mavi-gri bir cübbe giyecekti..Giyindikten sonra bal rengi saçlarını da kremledi.Saçlarına çok önem veriyordu ve uçlarının kırılmasına,renginin solmasına ya da açılmasına izin vermiyordu.Saçlarını ayna da kısa bir sürede taradı ve çekmecesine yöneldi.Çekmeceden saç düzleştiricisini çıkardı ve fişe taktı.Onun biraz ısınmasını beklerken okul küpelerini bilekliğini taktı ve saçlarını düzleştirdi.Düzleştiricisinin fırçasına takılan saçlarından dolayı bir süre acı çekti ve bu acıyı Büyük Şölende çekmemek için ilaç dolabından bir ağrı kesici çıkardı.Koca bir bardak su ile ilacı zor da olsa içti.Amy oldu olası ilaç içmeyi sevmez ve bu durumdan olsa gerek doğru düzgün ilaç içemezdi.

Hazırlıkları bitmiş Hogwarts Ekspresine binmişti.Peronda arkadaşı olacağı pek çok öğrenciyle tanışıp onlarla kaynaştı ve uzun süren bu yolculuğa yenik düşüp uyuyakaldı.Uyandığında herkes aşağıya iniyordu.O da bavulunu alıp aşağıya indi ve herkes ile beraber kayıklara binerek Hogwarts'a yaklaştılar.Bu görkemli okulda 7 sene okuma düşüncesi kalbinin hızlı artmasına ve sevinmesine neden oldu.Hogwarts'ın görkemli girşi ile karşılaşmışlardı.Şimdi mutluydu.Öğrenci sorumlusu profesörle Büyük Salona giriş yaptılar.Büyük sınıfların bakışları ve iğneleyen tavırları ile seçmen şapkanın yanına gidildi.Tek tek isimler okunmaya başlandı.Amy'nin adı duyulduğunda dışarıdan birinin bile sesini duyacağı şekilde kalbi atmaya başladı.Neyse ki ablası yanındaydı.Onun mavi gözlerinin içine baktı ve buram buram deri kokan eski şapkayı kafasına geçirdi.Şapka onun zeki bir Caroline olduğunu ve bu yüzden de ablası gibi Ravenclaw'a gitmesini söyledi.Hayalleri gerçek olmuştu.Mutlu bir şekilde..Ravenclaw olmanın ayrıcalığı içerisinde masasına yürüdü ve yerleşti.Hakkındaki fısıldaşmaları duymaya çalıştı.Ne diyorlardı ;

"Ablası buranın müdiresiymiş.Bu kız kesin parlak bir öğrenci olur.Nedeni malum.." ve kıkırdaşmalar.Kendi binasında çekeceği sıkıntı belli olmuştu.Rahatsızlık içerisinde ablasının konuşmasını dinlemeye başladı.O burada ablası değildi.Sadece bir profesördü.

"O sadece benim müdirem" diye tekrarladı ve onun sözleri karşısında idolüymüş gibi büyülendi.Profesör Rachél elini şaklatıp konuşmasına başladı;

" Evet sevgili öğrencilerim öncelikle hepinize Hogwarts'a hoşgeldiniz demek istiyorum.. İlk önce sizlere kendimi tanıtayım, adım Rachél Amy Caroline ; sizlerin okul müdürünüz , aynı zamanda İksir Profesörünüz ve Ravenclaw Bina Sorumlusu olacağım. " Amy onun sesini duyduğuna sevinmişti.Hemde bir hayli.Ama belli etmek istemedi.İstemedi çünkü o kıskançların gülmelerini istemiyordu.Profesör Rachél devam etti;

" Aritmansi Profesörümüz; Evangeline Nicole Black, Mitoloji Profesörümüz; Raffle Siano Platy'us, Tılsım -Muska Profesörümüz; Rochelle Emilie Black, Biçim Değiştirme Profesörümüz; Nymphadora Tonks, Zihinbend Profesörümüz; Isabella Elizabeth Black, Eski Yazılar Profesörümüz ; Emillie Duerre Scofield, Muggle Bilimleri Profesörümüz; Sim Alis Thgen, Sihir Tarihi Profesörümüz; Angelina Lauren Edgecombe, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörümüz ; Robin Will Stronghold kendisi aynı zamanda Müdür Yardımcımdır. "Durdu.Çünkü nefessiz kalmıştı.Bunu en iyi o anlardı.Konuşmasına devam etti.

" Uçuş Profesörümüz; Helena Laura Black, Astronomi Profesörümüz ; William Landau, Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörümüz ; Nickholas Ryan Scofield.. Evet Profesör kadromuz budur.. Şimdi sizlere Hogwarts' ta uyulması gereken kuralları okuyacağım.. "Kuralları okuduğu kitaplardan biliyordu.Ama yinede ablasının son sözlerini dinleyip ziyafete başlamak için bekledi.Zaten Profesör de fazla beklemeden devam etti.

Hiç bir öğrenci gece geç saatlerde Yasak Orman' a giremez.. Öğrenciler Bina sorumlularının dediklerine uymak zorundadırlar; ayrıca kaydoldukları derslere de girmek zorundaıdrlar aksi taktirde binalarına eksi puan kazandırırlar. Geç saatlere kadar öğrencilerin koridorlarda gezinmesi yasaktır .. Her öğrencinin 3 uyarı alma hakları vardır .ve hiç beklemeden ziyafeti başlattı.Her masa tam anlamıyla bir ziyafetin tek parçasıydı.Erkek öğrenciler saldırır gibi yemeğe başladılar.Amy uysal uysal her zamanki haliyle yemeğini yemeye ve yakınında oturan kızlarla sohbete başladı.Yanında biri vardı ki trende tanışıp kısa sürede kaynaştılar.Amy ve Rose aynı binaya seçilince Amy'nin aklına onun binasını tahmin ettiği geldi ve yine "Zihinbendarlık"aklına geldi.Zihinbendar olması ihtimali neydi?Bunu akşam görürse ablasına soracaktı.Kısa zaman sonra ya da aslında uzun ama eğlence ve heyecanla kısa gelen bir şöleni bitirmişti.Herkesin eşyaları odasına çıkarılmıştı ve bu çok iyiydi.Bina Başkanıyla bina salonuna geldiler ve ortak salondan yatakhanelere ulaştılar.Her yer temizlik kokuyordu.Etrafta sinir bozucu bir düzen vardı.Aynı odası gibi.Ama temiz olması çok güzeldi.Amy etrafı seyrederken ablasının içeri girdiğini gördü.Etrafı kolaçan edip kimsenin olmadığından emin olunca yanına gitti.Ablasının yanağına bir öpücük kondurdu ve;

"Yapacağımı söylemiştim.Senin binana seçileceğimi söylemiştim" dedi.Ablası hiç beklemeden yüzündeki ifadeyi sevecenlikle süsledi ve
"Biliyordum..Senin zeki olduğunu zaten biliyordum.Bana sürpriz olmadı Lisa.Eee arkadaş buldun mu bakalım?"Hiç şüphesi yoktu arkadaş bulamadığına dair.Sadece kim olduğunu merak etmişti.
"Evet.Trende tanıştık.Adı Rose Diana Gaunt.Kuzenleri var galiba Slytherinde.Belki hatırlarsın.."Onu hatırlayınca içinde bir sıcaklık hissetti.Galiba onu artık dostu olarak görüyordu.Onu çok seviyordu.
"Ahh evet hatırladım.İyi bir seçim canım.Neyse bana sorun yoksa içeriyi kolaçan edip çıkmam gerek.."Sevinmişti.Kardeşi güzel bir arkadaş edinmişti kendine.Bu düşünce içini rahatlattı.Sonra kardeşinin yüzündeki garip ve heyecanlı tepkinin ardından ağzından çıkacak sözcükleri düşündü..
"Ehmm..Abla,Benim sana bir sorum var aslında.Yani..Şey..Benim Zihinbendar olma olasılığım var mı?"Heyecanlıydı.Ablasının tepkisini de merak ediyordu.Kısa bir bekleyiş sonunda ablasından;

"O da nerden çıktı durup dururken.Ama madem merak ettim..Babamızın dayısı Zihinbendardı.Yani evet var.."
cevabı geldi.Kardeşinin zihinbendar olma ihtimali onu sevindirmişti.Özel yetenekleri olan bir kardeşinin olması ve bunun şimdi farkedilmesi sevindiriciydi.

"Tamam..Sağol.Ben sana sonra odana gelip anlatacağım.Önce ben gireyim sonra sen gel olur mu?"Üzgündü.Adının torpilliler listesinin başında olmasından bir hayli sıkılmıştı.Belli etmek istemese de üzülmüştü..

"Torpilli meselesi mi?"Ablası anlamıştı.Bunun sıkıntı yaratacağını biliyordu.Birden yüzündeki ifade kararsız ve üzgün bir şekil aldı.Amy ise buna alışmış olmayı dileyerek;
"Aynen..!"dedi.Amy beklemeden koşar adımlarla yatakhaneye girdi.Yatakhanede yatakların üzeri Ravenclaw bina amblemini taşıyan nevresimlerle kaplanmıştı.Amy yatağına oturdu.Şölen de konuştukları üzere Rose ile yanyana yataklarda yatıyorlardı.Ona bakarak gülümsedi.İçi yine huzur dolmuştu.O sırada içeri ablası girdi ve herkese iyi geceler diledi.Rose ile Amy'ye de gülümseyip göz kırptı.Bunu yakalayanlar "TORPİL" Kelimesini bir kez daha benimsediler ve kıkırdaşdılar.Amy ve Rose sohbet ederek uyuyakaldılar.

Out:Herşey hayal ürünüdür..
http://www.sanalhogwarts.rforum.biz
Paul Walker
Admin/Durmstrang Okulu Müdürü/Düello Sanatları Profesörü
Admin/Durmstrang Okulu Müdürü/Düello Sanatları Profesörü
Paul Walker

Erkek
Nerden? : Londra
Rp Sevgilim : Keira Knightley
Savaş Tarafım : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Yaşım(Rp\'de) : 25
Asam : Hipogrif Pençesi
Kan Saflığı : Melez
En Belirgin Özelliği : Aşırı İyimserimdir
Ruh haliniz : Melissa Ellyn Roviuné Hnkav01gl2hz9

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Melissa Ellyn Roviuné Imgleft100/100Melissa Ellyn Roviuné Emptybarbleue  (100/100)
Rp Gücü:
Melissa Ellyn Roviuné Left_bar_bleue100/100Melissa Ellyn Roviuné Empty_bar_bleue  (100/100)

Melissa Ellyn Roviuné Empty
MesajKonu: Geri: Melissa Ellyn Roviuné   Melissa Ellyn Roviuné Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 2:18 pm

RP gayet güzel ... 7. Sınıf !!
https://sanal-sihir-alemi.yetkin-forum.com

Melissa Ellyn Roviuné
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Catherina Mell Roviune