Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders

+2
Cho Weasley
Melissa Ellyn Roviuné
6 posters
YazarMesaj
Melissa Ellyn Roviuné
!!! O ArTık BanLı !!!
!!! O ArTık BanLı !!!
Melissa Ellyn Roviuné

Kadın
Nerden? : İzmir =)
Rp Sevgilim : ARanmıyoR..! =P
Savaş Tarafım : Zümrüdüanka Yoldaşlığı =)
Yaşım(Rp\'de) : 11
Asam : Daha Almadım..
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : [Zeki-Güzel-Sinsi]

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Imgleft10/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Left_bar_bleue100/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Empty_bar_bleue  (100/100)

Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Empty
MesajKonu: Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders   Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Icon_minitimePtsi Tem. 28, 2008 10:39 am

Güneş kızıl halini göstermişti bu sabah yeryüzüne.Tam bu sırada gözlerini açıyordu Melissa yatak odasında.Bu gün ilk dersini işleyeceği için heyecanlı ve mutluydu.Okuldan mezun olalı çok az bir zaman geçmişti ki profesör olarak tekrar okula döndü.Geçen 7 sene boyunca bastığı yerleri,gezdiği koridorları şimdi bir yetişkin olarak geçiyordu.Kendini çok değişik hissediyordu.

-"Biraz daha hazırlanmazsam derse geç kalmış bir profesör olacağım.." diye söylendi.Yavaş yavaş inleyerek yataktan doğruldu ve banyoya yollandı.Ilık bir duşla kendine gelmeyi umarken suların kesildiğini farkedip dumura uğradı.Akşamdan banyo yapmış olmanın doğruluğunu bir kez daha kestirip banyodan fırladı.Bu gün resmi olması gerekiyordu ve öyle olmak için dolabındaki uygun kıyafeti biliyordu.Siyah kısa etek ve beyaz kısa kollu gömleğini hazırlamıştı.Dolabını açıp içinden ön göze koyduğu giysisini çıkardı.Ayağına hafif topuklu siyah babet ayakkabısını giydi.Siyah cübbesini degiydikten sonra hazırdı.Makyaj masasına geçip doğal bir makyaj yaptı ve dersliğe doğru yola çıktı.Yüzünde gülücükler koridorda geçerken kendinden küçük olan ama geçen sene aynı koridorda okul cübbesiyle beraber yürüdüğü öğrencilere selam veriyordu.Sanki garip bir durum vardı ortada.Sanki kıskanıyorlardı onu.Bu düşünceler içinde dersliğin önüne geldi.Durdu.Kapıdaki pencereden dersliğe baktı.Henüz içeride kimse yoktu.Kapının tokmağına elini getirdiğinde kapı tüm gcırtısıyla açıldı.İçerisi diğer profesörün bıraktığı gibi değildi.Tozlar havada uçuşuyor ve masaların üzerinde pamuksu bir tüy bırakarak ahengli bir şekilde dersliğin içinde turluyordu.Tahta tozdan bembeyaz olmuş şekildeydi ve üzerinde yazılar duruyordu.Camlar ve perdeler de tüm bunların bütünü gibiydi.Melisa beklemeden;

-"Aklapakla.." diyerek duruma son noktayı koydu.Şimdi derslik tertemiz kokulu , tozsuz ve düzenliydi.Hazırlıkların tamam olduğunu düşündü ve masasına oturdu.Öğrencilerini beklerken yanına aldığı kahve makinasını masanın üzerine kurdu ve kendine bir fincan kahve doldurup içmeye başladı.Derslik birer birer öğrencilerin girmesiyle şenleniyordu.Melissa girenlere tek tek selam veriyordu.Derslik dolduğunda kahvesinin bittiğini farketti ve oturduğu sandalyeden doğruldu..;

-"Merhaba arkadaşlar.Ben yeni Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörünüz Melissa Ellyn Roviuné..Geçen sene pek çoğunuzla aynı dersliği paylaştık.Sanırım sadece bu sene birinci sınıf olanlar beni tanımıyor.Bir aksilik olmazsa dersleri beraber işleyeceğiz.Şimdi bu derse tanışma dersi diyerek tanışalım derim.Herkes kendini tek tek tanıtsın ve bir kaç soruyla dersi tamamlayalım.."

Yorulmuş olarak ilk cümlelerini tamamladı.Zaten tanıdığı arkadaşlarının kendilerini tanıtmaları izledi.Güzel bir duyguydu.Herkes kendini tanıtınca da ;

-"Az bir vaktimiz kaldığı için sadece sevdiğiniz sihirli yaratıkları bana söylemenizi istiyorum.."

İçlerinden bir öğrenci vardı ki gözleri her zamankinden güzel parıldıyordu.Sanırım birinci sınıf öğrencisiydi..Ona başka bir soru sorarak içindeki kuşkuları gidermek istedi ve ;

-"Sen .. Peki neden bu yaratıkları seviyorsun ve ne zaman öğrendin bu kadar çok yaratığı?.."

diye sordu.Öğrencisinden cevabı alınca da ders sistemi hakkında bilgi verdi..;

-"Her dersin sonunda ödev tahtasına yeni ödev konunuzu asacağım.Ödevleri
Ad-Soyad:***
Sınıf:***
Bina:***
Profesör:Melissa Ellyn Roviuné
Konu:***
Ödev:***
taslağına göre hazırlayacaksınız.Şimdi serbestsiniz.İsteyen çıkabilir isteyen de burada kalabilir.Ama çıkmanızı önermem..

diyerek kıkırdadı.Taslağı tahtaya yazarken yüzüne gelen tozları sildi ve sandalyesine oturdu.Ders bitiminde öğrencilere "Sihirli Günler" diyerek derslikten ayrıldı..
Out:Bir birinci sınıf öğrencisi (İlk kim yaparsa ikinci soruyu sorduğum zeki öğrenci olmalı..)bu rpyi yapsın..O öğrencinin binasına rp puanından farklı olarak +5 puan vereceğim..
http://www.sanalhogwarts.rforum.biz
Cho Weasley
Beauxbatons/Lizardian 6.Sınıf Öğrencisi
Cho Weasley

Kadın
Nerden? : evimden (:
Rp Sevgilim : istemez
Savaş Tarafım : ..::ZaY::..
Yaşım(Rp\'de) : 16
Asam : Ejderha Yumurtası
Kan Saflığı : SaFkAn
En Belirgin Özelliği : Güzelliği ve Zekiliği
Ruh haliniz : Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Hmbl71ki2zx0

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Imgleft10/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Left_bar_bleue60/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Empty_bar_bleue  (60/100)

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders   Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Icon_minitimePtsi Tem. 28, 2008 6:02 pm

Sabah çok çabuk olmuştu Cho için.Zorla kalkabilmişti yatağından.Uykulu uykulu giyinmeye başladı Cho.Saçlarını güzelce tarayıp topladı.Çantasını alıp merdivenlerden sallana sallana inerek kristal salona vardı.Hemen masaya oturup kahvaltısını etmeye başladı.Karnını iyice doyurunca Cho kendine gelmişti.Artık uykusu felan kalmamıştı.Kristal salondan çıkarken Cho ilk dersinin sihirli yaratıkların bakımı olduğunu hatırladı.Hemen yönünü syb dersliğinin olduğu merdivenlere çevirerek ilerlemeye başladı.Merdivenler ve koridorlar derslere yetişmeye çalışan öğrencilerle doluydu.Cho diğer öğrencilerin telaşına bakarak yürümeye devam ederken kendini dersliğin önünde buluvermişti.Kapıyı açan Cho kendini tuhaf hissetti.

İçeriden burnuna çok güzel kokular geliyordu.Ayrıca sınıf Cho'nun en son gördüğünden beri çok değişmişti.Halbuki Cho fazla uzun bir zaman önce görmemişti.Sadece bir iki hafta önceydi.Sınıf şimdi o eski kasvetinden kurtulmuş,tozlar ve pislikler gitmişti.Yerine pırıl pırıl parlayan eşyalar duruyordu.Cho hemen profesörün yanına gidip:

"Günaydın Profesör" dedikten sonra önde duran bir sıraya oturup diğerlerinin gelmesini bekledi.Sınıf fazla sürmeden öğrencilerle dolmuşu.Şİmdi derse geçme zamanıydı.Profesör de ayağa kalkıp konuşmaya başladı.

"Merhaba arkadaşlar.Ben yeni Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörünüz Melissa Ellyn Roviuné..Geçen sene pek çoğunuzla aynı dersliği paylaştık.Sanırım sadece bu sene birinci sınıf olanlar beni tanımıyor.Bir aksilik olmazsa dersleri beraber işleyeceğiz.Şimdi bu derse tanışma dersi diyerek tanışalım derim.Herkes kendini tek tek tanıtsın ve bir kaç soruyla dersi tamamlayalım.."dedi.Cho önlerde olduğu için hemen fırlayıp kendini tanıtmaya başladı.

"Ben Cho Chang.Beauxbaton Lizardian ikinci sınıf öğrencisiyim."dedi ve yerine oturdu.

Herkes bir bir kendini tanıtmıştı.Şimdi Ne olacağını sabırsızlıkla bekleyen Cho profesör Melissa'nın konuşmasını bekledi.Profesör konuşmaya başlamıştı.

"Az bir vaktimiz kaldığı için sadece sevdiğiniz sihirli yaratıkları bana söylemenizi istiyorum.."dedi.Cho hemen düşünmeye başlamıştı.Acaba en çok hangi sihirli yaratığı seviyordu.Cho en sevdiği sihiirli yaratığın burnuklar olduğuna kanaat getirince düşüncesinden sıyrılıp sınıfa geri döndü.Cho karar vermiş olduğu için yine ayağa kalkıp söze başladı.

"Ben en çok burnukları seviyorum.Çünkü burnuklar çok hoşuma gidiyor."dedi.Yine herkes tek tek cevap verirken bir birinci sınıf öğrencisinde durmuşlardı.Profesör Melissa tekrar konuşmaya başlayarak:

"Sen .. Peki neden bu yaratıkları seviyorsun ve ne zaman öğrendin bu kadar çok yaratığı?.." dedi.Çocuk profesörün sorusunu cevapladıktan sonra profesör Melissa konuşmaya devam etti.

"Her dersin sonunda ödev tahtasına yeni ödev konunuzu asacağım. Ödevleri:

taslağına göre hazırlayacaksınız.Şimdi serbestsiniz.İsteyen çıkabilir isteyen de burada kalabilir.Ama çıkmanızı önermem." dedi ve hafifçe gülerek sandalyesine oturdu.

Ders bitiminde Cho çıkarken profesöre "iyi günler" diledikten sonra bir sonraki dersine doğru ilerlemeye başladı.
Remus Umit Lupin
!!! O ArTık BanLı !!!
!!! O ArTık BanLı !!!
Remus Umit Lupin

Erkek
Nerden? : Rusya
Rp Sevgilim : Yok.
Savaş Tarafım : [ Dumbledore Ordusu ]
Yaşım(Rp\'de) : 17
Asam : Kurtadam Haykırışı
Kan Saflığı : SafkanDı & Şimdi Kurtadam Kanı vaR vücudunda !
En Belirgin Özelliği : Kurt adam !

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Left_bar_bleue80/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Empty_bar_bleue  (80/100)

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders   Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Icon_minitimePtsi Tem. 28, 2008 7:24 pm

Remus bugün sabah erken kalkmıştı . Zaman geçmek bilmiyordu . Bu yüzden okuduğu kitabı alıp yatağının üstünde okumaya başlamıştı. Bir süre okuduktan sonra saatine bakmıştı . Derse az bir zaman kaldığını farkedip , hazırlanmaya başlamıştı . Bugün yeni profesör olan ve syb derslerine girmeye başlayan Melissa Ellyn Roviuné'nin dersine girmesi gerekiyordu . Yatakhanenin kasvetli havasından çıkıp koridorda yürümeye başlamıştı . Yaklaşık 3-4 dakika sonra dersliğe varmıştı . Derslik dışardan aynıydı ama içerisi değişik gelmişti Remus'a . Profesör masasında otururken Remus içeri girmişti . Ortalarda bir yere yürürken profesöre dönüp ;

" Günaydın Profesör . " derken sırasına oturmuştu . Çok geçmeden bütün öğrenciler gelmişti . Profesörde bunu farkettikten sonra derse geçme kararı vermişti . Profesör ;

" Merhaba arkadaşlar. Ben yeni Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörünüz Melissa Ellyn Roviuné . Geçen sene pek çoğunuzla aynı dersliği paylaştık . Sanırım sadece beni birinci sınıf olanlar beni tanımıyor . Bir aksilik olmazsa dersleri beraber işleyeceğiz . Şimdi bu derse tanışma dersi diyerek tanışalım derim . Herkes kendini tek tek tanıtsın . Ve bir kaç soruyla dersi tamamlayalım ." demişti .

Remus öndeki arkadaşlarının kalkıp kendilerini tanımasını bekledi . Sıra kendine geldiğinde ayağı kalkıp ;

" Remus Umit Lupin . Dumstrang / Roaringthroat 4. sınıf öğrencisiyim . " dedikten sonra tekrar yerine oturmuştu . Diğer arkadaşları da kendini tanıttıktan sonra Profesör tekrar söze başladı ;

" Az bir vaktimiz kaldığı için , bana sadece sevdiğiniz sihirli yaratıkları söylemenizi istiyorum . " demişti . Remus biraz düşündükten sonra aklına gelen en ilginç yaratığı seçip ayağı kalkmıştı ;

" Ben Sfenks hastasıyım . Çünkü hem asil , hem korkutucu bir yaratık olduğunu düşünüyorum ." dedikten sonra profesöre bakıp yerine oturmuştu . Diğer arkadaşları kalkıp fikirlerini söylemişlerdi.Çoğu kişi söyledikten sonra profesör birinci sınıf öğrencilerinden birine dönüp ;

" Sen...Peki neden bu yaratıkları seviyorsun ve ne zaman öğrendin bu kadar çok yaratığı ? " demişti . Çocuk telaşla profesörün sorusunu yanıtlayıp yerine oturmuştu . Profesör mutlu suratıyla tekrar bütün sınıfa hitâb ederek ;

" Her dersin sonunda ödev tahtanıza yeni ödev konusunu asacağım . Ödevleri :
Ad-Soyad : ***
Profesör : Melissa Ellyn Roviuné ***

taslağa göre hazırlayacaksınız . Şimdi serbestsiniz . İsteyen çıkabilir. İSteyende burada kalabilir. Ama ben çıkmanızı önermem ." dedi ve muzipçe gülerek sandalyesine oturdu .

Ders bitiminde dışarı çıkarken Remus Profesöre " Sihirli günler Profesör . " demişti . Ve ortak salonun yolunu tutmuştu .
Mia Any Giovanna
Zonko'nun Şaka Dükkanı Sahibi
Mia Any Giovanna

Kadın
Nerden? : lodra
Rp Sevgilim : arıyorumm..............
Savaş Tarafım : şimdilik tarafsız
Yaşım(Rp\'de) : 21
Asam : Güllerin büyüsü
Kan Saflığı : safkan
En Belirgin Özelliği : sıcak kanlılığı
Ruh haliniz : Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Friendssx91pb8of0

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Rp Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Left_bar_bleue60/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Empty_bar_bleue  (60/100)

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders   Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Icon_minitimePtsi Tem. 28, 2008 8:44 pm

Anahi bugün yine her zaman yaptını yaptı ve erkenden kalktı.Hiç vakit kaybetmek istemiyordu,hemen üstünü giyindi. Bu gün Sihirli Yaratıkların Bakımı dersi vardı.Anahi profesörün kim olduğunu merak ediyordu.Çantasını kitaplarla doldurdu ve kendini koridorlara attı.Bugün canı hiçde kahvaltı yapmak istemiyordu,zaten fazla vaktide yoktu.Anahi koridorlarda oyalanarak ilerlerken saatine baktı birden.Artık dersliğe gitmesi gerekiyordu.

Anahi dersliğe gelmişti.Kafasını kaldırarak dersliğe göz gezdirmişti.Derslik çok güzel kokuyordu ve tertemizdi.Anahi önlerden bir masaya oturdu ve dersin başlamasını bekliyordu. Öğrencilerin hepsi gelmişti.Profesör bunu farketmiş olmalı ki,ayağa kalkarak konuşmaya başladı.

-"Merhaba arkadaşlar.Ben yeni Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörünüz Melissa Ellyn Roviuné..Geçen sene pek çoğunuzla aynı dersliği paylaştık.Sanırım sadece bu sene birinci sınıf olanlar beni tanımıyor.Bir aksilik olmazsa dersleri beraber işleyeceğiz.Şimdi bu derse tanışma dersi diyerek tanışalım derim.Herkes kendini tek tek tanıtsın ve bir kaç soruyla dersi tamamlayalım.."dedi.

Derslikte herkez kendini sırayla tanıtmaya başlamıştı.Sıra anahiye gelmişti.Anahi hafif bir gülümsemeyle ayağa kalktı ve kendini tanıtmaya başladı.

-''Ben anahi giovanna.Beauxbaton Phoenixfeather,ikinci sınıf öğrencisiyim.'' dedi ve yerine oturdu.

Kendini tanıtmayan az öğrenci vardı.Derslikteki herkez kendini tanıtınca.Profesör tekrar konuşmaya başladı.

-"Az bir vaktimiz kaldığı için sadece sevdiğiniz sihirli yaratıkları bana söylemenizi istiyorum.."dedi.

Anahi önlerde oturuyordu zaten, hiç vakit kaybetmeden ayağa kalktı ve konuşmaya başladı.

-''Ben Sfenks'leri severim.''dedi ve yerine oturdu.

Herkez profesörün sorduğu soruya cevap vermişti.Profesör 1.sınıf öğrencisine "Sen .. Peki neden bu yaratıkları seviyorsun ve ne zaman öğrendin bu kadar çok yaratığı?.." dedi.Bu sorunun cevabını çok geç olmadan çocuk vermişti.Profesör konuşmasına devam etti.

taslağına göre hazırlayacaksınız.Şimdi serbestsiniz.İsteyen çıkabilir isteyen de burada kalabilir.Ama çıkmanızı önermem..''
dedi ve gülümsedi.

Ders bitiminde dışarı çıkarken anahi Profesöre
" Sihirli günler . " dedi ve dışarı çıktı.
http://hogwartsakademisi.forumzen.com/
Roberta Pardo
Beauxbatons/6. Sınıf Unicornwit Öğrencisi
 Beauxbatons/6. Sınıf Unicornwit Öğrencisi
Roberta Pardo

Kadın
Nerden? : MEXICO
Rp Sevgilim : yok
Savaş Tarafım : zümrüdü anka yoldaşlığı
Yaşım(Rp\'de) : 16
Asam : Hipogrif Tüyü
Kan Saflığı : safkan
En Belirgin Özelliği : inatcı
Ruh haliniz : Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Friendssx91pb8of0

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders   Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 2:42 pm

Roberta günün ilk ışıklarıyla
birlikte, güneşin parlaklığı kadar parlak olan ve adeta iki elmas parçasını
andıran gözlerini açmıştı. Bugün onun için çok özel bir gündü. Çünkü çok
sevdiği derslerden biri vardı. Geç kalmamak için o kadar çok acele etti ki çoraplarından
birini karıştırarak yanlış çorabı giydi. Profesör Melissa Ellyn Roviune ‘nin
sihirli yaratıklar bakım dersi. Bu ders diğerlerine göre daha ilginçti. Çünkü
sihirli yaratıklar bakım dersi çok eğlenceli bir dersti. Hepsinin birbirinden
farklı özellikleri ve güçleri vardı. ama bu dersin eğlenceli olmasının asıl
sebebi ders profesörü Roviune ders
anlatış şekliydi. Çünkü dersler genellikle çok eğlenceli ve anlaşılması kolay
geçerdi. Roberta bazen dersler de huysuzluk ettiği için en kolay dersi bile anlaması
zorlaşıyordu.

Profesör Roviune,
Roberta’nın uzun zamandır tanıdığı
biriydi. Roberta ona ve dersine büyük ilgi duyardı. Profesör Melissa Ellyn
Roviune onu yeni tanıyanlar için küçük bi konuşma yaptı
.

-- "Merhaba arkadaşlar.Ben yeni Sihirli Yaratıkların
Bakımı profesörünüz Melissa Ellyn Roviuné..Geçen sene pek çoğunuzla aynı
dersliği paylaştık.Sanırım sadece bu sene birinci sınıf olanlar beni
tanımıyor.Bir aksilik olmazsa dersleri beraber işleyeceğiz.Şimdi bu derse
tanışma dersi diyerek tanışalım derim.Herkes kendini tek tek tanıtsın ve bir
kaç soruyla dersi tamamlayalım.."

Onu yeni tanıyanlar için ilk
ders bile çok eğlenceli geçicekti. Roberta kendini tanıtırken sanki onunla ilk
kez karşılaşıyormuşcasına heyecanlanmıştı.

-- “Roberta Pardo Beauxbatons 6.
sınıf öğrencisiyim.”
dedi gülümseyerek ve
heyecanlı bir şekilde. Profesör Roviune;

--“ Seni hatırladım. Yanılmıyorsam
geçen yıl da benim öğrencimdin. Seni gördüğüme sevindim.”
dedi.

--“teşekkürler profesör.”diyerek kızardı Roberta.

Bütün sınıf teker teker kendini
tanıttıktan sonra profesör zamanın hızla azaldığını fark etti.

-- "Az bir vaktimiz
kaldığı için sadece sevdiğiniz sihirli yaratıkları bana söylemenizi
istiyorum.."

Roberta onun bu soruyu ne zaman
soracağını merak ediyordu. Çünkü onun söyleyecek o kadar çok şeyi vardı ki
“hepsini söylemeye kalksam zaman yeter mi” diye düşünürken birçok öğrenci
profesörün sorusuna cevap veriyordu. Roberta büyük bi heyecanla elini kaldırdı
ve

--“profesör bende en sevdiğim
yaratıkların isimlerini söylemek istiyorum.”
dedi.

Profesör;

--“söyle bakalım Roberta seni
dinliyoruz.”
dedi.

Roberta yaprak gibi titriyor,
heyecandan kafasında tasarladığı isimleri unutacaktı nerdeyse. Bir an önce
söyleyip kurtulmak istiyordu. Roberta’nın korktuğu başına gelmişti. Heyecandan
bütün bildiklerini unutmuştu. Roberta

--“profesör şeyyy ben çok
heyecanlandım ve size söyleyeceğim yaratık isimlerini unuttum. Çok üzgünün 6.
sınıf öğrencisine yakışmayacak bi davranış çok özür dilerim”
dedi. O sırada arkadan kopan
büyük kahkahalar robertayı daha da üzmüş, kendini tutamamış ve ağlamaya
başlamıştı. Bir taraftan çok utanıyor bir taraftan sinirleniyordu. Çünkü
isteyerek unutmamıştı. Profesör Melissa Roberta’nın yanına yaklaşarak;

--“bunda utanılacak bir şey yok
Roberta lütfen gözlerinde ki yağmur damlalarını sil. Eğer şimdi silmezsen
ilerde utanmaman gereken her şeye ağlarsın. Arkadaşlarına aldırma onlar bu
okulda yeniler ve seni tanımıyorlar. Lütfen sil gözyaşlarını küçük bir çocuk
gibi davranma.”

Bunu duyan Roberta hemen
gözyaşlarını sildi ve gülümsemeye başladı. Profesör Melissa her zaman ki iyi
niyetliliğini, iyimserliğini göstermişti. Kısaca sınıfa yaptıklarının çok kötü
bir şey olduğunu anlattıktan sonra dersin sonunu gelmişti
.

-- "Her dersin sonunda
ödev tahtasına yeni ödev konunuzu asacağım.Ödevleri

taslağına göre hazırlayacaksınız.Şimdi
serbestsiniz.İsteyen çıkabilir isteyen de burada kalabilir.Ama çıkmanızı
önermem..”
gülümseyerek;

--“Sihirli Günler” dedi ve sınıftan ayrıldı.

Roberta
profesör Melissa’ nın dediklerini detaylı olarak düşündü ve hak verdi. Bir gün
gerçekten utanılacak bir şey yaptığında üzülmesi gerektiğini anladı ve sınıftan
ayrıl
dı.
Rachel Viola Black
7.Sınıf Slytherin Öğrencisi
7.Sınıf Slytherin Öğrencisi
Rachel Viola Black

Kadın
Yaşım(Rp\'de) : 17
Asam : karanlığın sessizliği
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : Kurnazlığı

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Imgleft100/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Emptybarbleue  (100/100)
Rp Gücü:
Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Left_bar_bleue100/100Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders   Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 6:12 pm

''Lanet olası saat. Neden biraz daha erken çalmazsın ki ''...

Rachel büyük bir hışımla çalar saate kızıyordu. Zamanından tam on dakika daha geç çalmıştı. Her zaman olduğu gibi yine küçük muzurlar saatin ayarıyla oynamıştı tabii... Acilen yataktan kalktı ve hızlıca üzerini giyinmeey başladı. Temiz cüppesini de üzerine geçirdikten sonra aynaya yaklaştı. Mavi gözleri daha bir ışıldıyordu bugün. Sihirli yaratıkların bakımı dersine girecekti. Yedi senedir en sevdiği derslerden birisiydi bu ders... Bu yıl öğretmen olarak geçen sene mezun olmuş biri girecekti. Rachel onu yakından tanımazdı. Çünkü slytherin de değildi. Ayırca yoldaşlık üyesi olduğunu duymuştu... Ama arkadaş olmasalar bile aralarında bir sürtüşme de yaşanmamıştı...

Rachel saçlarını yüzünü gösterecek şekilde at kuyruğu yaptı. O güzel gümüş rengi saçları daha da güzeldi şimdi. Bir süre sonra saatine baktı Rachel. Artık derse gitmeliydi. Yatakhaneden çıktıktan sonra koridorda yürümeye başladı... Etrafa göz atıyor, içini çekiyordu. Bu yıl son yılıydı ve doya doya bakmalıydı okuluna. Yedi yıl boyunca ona yuva olan yer artık başkalarına ev, yuva olacaktı. Rachel uzun düşünceler içinde dalıp gitmişti adeta... Birden sınıfa geldiğini fark etti.
Profesör gelmişti ancak henüz fazla öğrenci yoktu. Rachel boş bulduğu sıralardan birini oturdu. Etrafı inceliyordu... Öğrencileri... Çoğu ondan çok küçüktü. Hele yeni gelenler. Daha o kadar savunmasız görünüyorlardı ki dokunsalar resmen ağlayacak gibiydiler...
Bir süre sonra sınıf dolmuştu ve proföesör kendini tanıtmaya başladı.

-"Merhaba arkadaşlar.Ben yeni Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörünüz Melissa Ellyn Roviuné..Geçen sene pek çoğunuzla aynı dersliği paylaştık.Sanırım sadece bu sene birinci sınıf olanlar beni tanımıyor.Bir aksilik olmazsa dersleri beraber işleyeceğiz.Şimdi bu derse tanışma dersi diyerek tanışalım derim.Herkes kendini tek tek tanıtsın ve bir kaç soruyla dersi tamamlayalım.."

Dedi profesör sevimli bir ses tonuyla... Gerçi Rachel tanıyordu ama nezaketen o da dikkatle dinledi. Sıra Rachel a geldiğinde kendinden emin bir şekilde ayağa kalktı ve yine ukala ve kendine güvenerek

''Ben Rachel Viola Black. Aranızda çoğunuz beni tanır. Hogwarts, Slytherin 7. sınıf öğrencisiyim''.

Dedi ve yerine oturdu... O an arkadaşlarının ona gurur duyarcasına baktıklarını fark etti ve ilgilenmiyormuşcasına önüne döndü. Sırayla herkes kendini tanıttıktan sonra profesör tekrar söze girdi...

-"Az bir vaktimiz kaldığı için sadece sevdiğiniz sihirli yaratıkları bana söylemenizi istiyorum.."

Dedi... Sıra Rachel'a geldiğinde tekrar kalktı ve

''En çok yılanları severim efendim. Çünkü çok asil ve özel yaratıklar olduğunu düşünüyorum''Dedi ve yerine oturdu. O an resmen bütün gözler ona

çevrilmişti. Gryffindor öğrencileri ona ter ters bakıyordu ama aldırış etmedi çünkü sınıf arkadaşları onunla gurur duyuyordu... Bundan emindi Rachel...

-"Sen .. Peki neden bu yaratıkları seviyorsun ve ne zaman öğrendin bu kadar çok yaratığı?.."

diye sordu prefösör başka bir öğrenciye...Öğrencisinden cevabı alınca da ders sistemi hakkında bilgi verdi..;

taslağına göre hazırlayacaksınız.Şimdi serbestsiniz.İsteyen çıkabilir isteyen de burada kalabilir.Ama çıkmanızı önermem..

diyerek kıkırdadı.Taslağı tahtaya yazarken yüzüne gelen tozları sildi ve sandalyesine oturdu.Ders bitiminde öğrencilere

"Sihirli Günler"

diyerek derslikten ayrıldı... Bir süre sonra Rachel da yerinden kalktı ve sınıftan çıkarak ortak salona doğru yürümeye başladı.

Tüm Sınıf ve Binalara Ortak Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» >03 - 09 Temmuz 1. Ders< {Ortak}
» 20 - 30 Haziran Ortak Ders (Online)