Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline)

2 posters
YazarMesaj
Leona L. Daly
Muggle
Leona L. Daly

Kadın
Nerden? : Newcastle
Rp Sevgilim : yanlızlığın habercisi...Belki...
Savaş Tarafım : Neyaşam Neölüm;)
Yaşım(Rp\'de) : 25
Asam : ~Karanlığın Çağrısı~
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : Dağınık

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Imgleft50/100Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Emptybarbleue  (50/100)
Rp Gücü:
Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Left_bar_bleue2/100Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Empty_bar_bleue  (2/100)

Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Empty
MesajKonu: Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline)   Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Icon_minitimePaz Mayıs 18, 2008 4:06 pm

Durmstrang

Leona dün Hogwarts’tan çok geç saatte dönmüştü ve kendini yatağa zor attığını hatırlıyordu. Biraz uykulu gözlerle odasında bulunan aynanın başına gitti. Çok virane gözüküyordu. Yüzünü iyice yıkayıp saçlarını balıksırtı olarak ördü. Bu örgüyü annesi öğretmişti ve dalgalı saçları kabardığı zaman en uygun çözüm olarak görüyordu. Yüzüne hafif makyaj yaparak, çok özenmeden üstüne kısa bir etek ve renkli bir gömlek giymişti. Odasından çıkarken asasını ve siyah cüppesini de almıştı. Kristal salonda kahvaltıyı yapıp Durmstrang’ta gitmek için dünkü yolun aynısını kullanacaktı, şömine…

Şöminelerde yolculuk yapmaya alışıktı. Genelde arkadaşlarınla ziyaretlerinde bunu kullanırlardı. Kristal salonda kahvaltısını yaptıktan sonra, öğrencilerin birkaçıyla sohbet edip gitmek için profesörlerin odasındaki şömineye geldi. Yine o karışık duyguya hazır hissediyordu kendini. Akşam yine aynı saatte bu şömineden çıkacaktı. Eline tozu alarak şömineye serpti ve içine girdi.

Birkaç dakika sonra Durmstrang’ tın karanlık profesör odasında kendini buldu. İşte burası tam ona göreydi ama olduğu yerden de mutluydu. Kendinin ne alemde olduğunu öğrenmek için oda bulunan aynaya göz gezdirdi. Saçları örülü olduğu için bozulmamıştı.

Pencereden baktığında hava kapalı gibiydi. Onu pek ilgilendirmiyordu aslında ama yinede havanın iyi olmasını dilemişti. Durmstrang profesör odasından ayrılırken öğrencilerin çoğu koridordaydı. Öğlen araları bitmek üzereydi ve herkes sınıflara doğru ayrılıyordu.

Leona da önceden gördüğü ve biraz olsun düzenlediği sınıfa varmıştı. Sınıfa girdiğinde kimse yerinde değildi. Cam kıyısında bulunan masaya ilerleyip oturdu. O oturmuştu ki yavaş yavaş öğrenciler çıkageldi. Herkesin tamamlandığını düşünerek ayağa kalktı ve açık kalan kapıyı örttü ve masaya tekrar vardığında onlara doğru dönerek ayakta;

“ Sihirli günler, Durmstrang Öğrencileri. Ben Leona Lara Daly. “ dedi. Sınıftaki öğrencilerin hepsi yorgun gibiydi ya da Leona’ya öyle gelmişti. Leona ciddi bir tavırla dersine devam etti.

“ İlk Zihinbend Dersine hoş geldiniz. Dersimi uygulamalı olarak işlemeyi düşünüyorum. Ama bu derste sadece tanışacağız ve zihinbend hakkında genel bilgi vereceğim. İkinci derste zihnimizi kapamayı öğrenmeye çalışacağız ve sene sonuna kadar ilerletebildiğimiz yere kadar ilerleteceğiz. “ dedi. Öğrencilerden ses pek çıkmıyordu. Bu dersle ilgilendiklerinin göstergesiydi. Leona daha dik durmaya çalışarak devam etti.

“ Eminim bu dersi seçen herkes zihinbendin ne olduğunu bilmektedir. Zihinbendin amacı özünde kendinizi düşmandan korumaktır. Genel olarak ise; Zihni, sihirli müdahale ya da etkiye karşı mühürlemedir. Eğer birinin zihnine girmek istiyorsak Occlumency büyüsünü kullanırız. Kendi zihninin sihir yoluyla başkası tarafından okunması veya ele geçirilmesini önleyebilenlere ise Zihinbendar ya da zihnefend denmektedir. Ben çoğunlukla Zihinbendar kelimesini kullanıyorum. Bir, iki ve üçüncü sınıfta sadece zihnimizi kapamayı öğreneceğiz. Diğer sınıflara geldiğiniz de, başkalarının zihnini de okumayı öğreneceğiz. Tabi bunu her öğrenci başaramayacaktır. Yıllar ilerledikçe sayımız yavaş yavaş azalacak.“ dedi. Öğrenciler hiç hareket etmiyor gibiydiler. Yapacaklarına emindiler sanki. Leona da bunu istiyordu zaten. Her öğrenci en azından zihnini kapamalıydı. Masanın yanından ayrılarak yavaş yavaş yürümeye başladı. Topuklu ayakkabısı sınıfın sessizliğini bozuyordu. Tekrar konuşmaya devam etti.

“ Dersimiz hakkında genel bilgi verdiğime göre; şimdi sizleri tanıma sırası geldi. Kendinizi tanıtırken ders işleyişinden memnun olup olmadığınızı söylerseniz iyi olur. “ dedi. Sınıfın ortasında bulunan bir öğrenciyi aniden parmağıyla gösterdi.

“ Sen başlayabilirsin.” dedi. Hiç beklemiyormuş gibi önce şaşırdı sonra ayağa kalkarak kendini tanıttı. Sıra yavaş yavaş diğerlerine geçmişti. Leona isimler konusunda iyi olmasa da gördüğü bir yüzü asla unutmazdı. Bu yüzden yüzlerine dikkatlice bakıyordu. Öğrenciler dersin işleyişinden memnun gibiydiler. Leona bu durum yüzünden oldukça gurur duydu. Herkesi tanıyınca;

“ Hepinizi tanıdığıma memnun oldum. Kütüphanede zihinbend ile ilgili çok kitap var isteyen yararlanabilir. Ben Beauxbatons’ tan geldiğim için sadece akşam saat ona kadar buradayım. Sorularını sormak isteyen öğrenciler profesörlerin olduğu odaya gelebilir. Şimdi çıkabilirsiniz. “ dedi ve öğrencilerin çıkmasını bekledi. Belki öğrenciler burada olmadığı için sormak istediklerini sorarladır. Herkes sınıftan ayrılınca oda saat ona kadar olacağı profesörlerin odasına doğru gitti.
https://sanal-sihir-alemi.yetkin-forum.com/lejant-f9/leona-l-daly
Remus Walker
!!! O ArTık BanLı !!!
!!! O ArTık BanLı !!!
Remus Walker

Erkek
Nerden? : diyagon yolu
Rp Sevgilim : şimdilik yok
Savaş Tarafım : zümrüdüanka yoldaşlığı
Yaşım(Rp\'de) : 11
Asam : Zekiliğin Tebessümü
Kan Saflığı : melez
En Belirgin Özelliği : bilmim!

Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Empty
MesajKonu: Geri: Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline)   Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 1:04 pm

Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Icon_minipostKonu: 1. Sınıflar 1. Ders Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline) Icon_minitimePtsi Nis. 21, 2008 12:10 am

Remus yazın gerçekten güzel bir tatil yapmıştı tatilin ardından ilk defa derse girecekti.…1.Sınıfa gitmek nasıl bir duygu olduğunu bilmiyordu…Yavaşça koridorlarda ilerliyordu…Birkaç öğrenci selam vermişti ona tabii oda onlara…

Remus geniş ferah sınıfın koridorundan içeri girdikten sonra sınıfın kapısından geçti ve içeriye girdi….Öğrenciler içeride bekliyorlardı…Öğrenciler üste doğru git gide yükselen bir sıra halinde oturmuşlardı.Remus arka sıralara oturdu.

'' Sihirli günler, Durmstrang Öğrencileri. Ben Leona Lara Daly. “dedi Profesör ciddi bir tavırla..
''“ İlk Zihinbend Dersine hoş geldiniz. Dersimi uygulamalı olarak işlemeyi düşünüyorum. Ama bu derste sadece tanışacağız ve zihinbend hakkında genel bilgi vereceğim. İkinci derste zihnimizi kapamayı öğrenmeye çalışacağız ve sene sonuna kadar ilerletebildiğimiz yere kadar ilerleteceğiz. “'Sınıftan ses çıkmıyordu.
“ Eminim bu dersi seçen herkes zihinbendin ne olduğunu bilmektedir. Zihinbendin amacı özünde kendinizi düşmandan korumaktır. Genel olarak ise; Zihni, sihirli müdahale ya da etkiye karşı mühürlemedir. Eğer birinin zihnine girmek istiyorsak Occlumency büyüsünü kullanırız. Kendi zihninin sihir yoluyla başkası tarafından okunması veya ele geçirilmesini önleyebilenlere ise Zihinbendar ya da zihnefend denmektedir. Ben çoğunlukla Zihinbendar kelimesini kullanıyorum. Bir, iki ve üçüncü sınıfta sadece zihnimizi kapamayı öğreneceğiz. Diğer sınıflara geldiğiniz de, başkalarının zihnini de okumayı öğreneceğiz. Tabi bunu her öğrenci başaramayacaktır. Yıllar ilerledikçe sayımız yavaş yavaş azalacak.“''tekrar konuşmaya başladı.
''“ Dersimiz hakkında genel bilgi verdiğime göre; şimdi sizleri tanıma sırası geldi. Kendinizi tanıtırken ders işleyişinden memnun olup olmadığınızı söylerseniz iyi olur.
''“ Sen başlayabilirsin.”
''Ben Remus Walker'' dedi ve yerine oturdu uzun konuşmalrı sevmezdi.Herkes birbirini tanıyınca
“ Hepinizi tanıdığıma memnun oldum. Kütüphanede zihinbend ile ilgili çok kitap var isteyen yararlanabilir. Ben Beauxbatons’ tan geldiğim için sadece akşam saat ona kadar buradayım. Sorularını sormak isteyen öğrenciler profesörlerin olduğu odaya gelebilir. Şimdi çıkabilirsiniz. “ dedi Profesör ve Remusta Firentoad Ortak Salonuna gitti.

Durmstrang~1.Sınıf~1.Ders~21-30Mayıs(offline)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-