Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ivy Alicia Demonio

2 posters
YazarMesaj
Ivy Alicia Demonio
Beauxbatons/Snorlwolf 7.Sınıf Öğrencisi
Ivy Alicia Demonio

Kadın
Rp Sevgilim : olmak isteyen yok mu?????????
Savaş Tarafım : Sır
Yaşım(Rp\'de) : 17
Asam : Aslan Yüreği
Kan Saflığı : Safkan
En Belirgin Özelliği : uyuşuk

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Ivy Alicia Demonio Imgleft10/100Ivy Alicia Demonio Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Ivy Alicia Demonio Left_bar_bleue100/100Ivy Alicia Demonio Empty_bar_bleue  (100/100)

Ivy Alicia Demonio Empty
MesajKonu: Ivy Alicia Demonio   Ivy Alicia Demonio Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:55 pm

Ad:Ivy Alicia
Soyad:Demonio
Bina:Snorlwolf
Okul:Beauxbatons
Kaçıncı sınıfı istiyorum neden?: 5 6 7 Rp min uygun olduğunu düşünüyorum...
RP :

Gözlerini sabit bir yere dikmiş, dünya ile yine ilişkisini kesmişti. İşte o anlar annesi onun nerelere gittiğini ve ne düşündüğümü merak ediyordu. Alicia’yı şifacılara götürmüşler ve onun bu halinin bir hastalık olduğunu söylemişlerdi. Belki bir lanet etkisi altında kaldığı söyleniyordu. Ama 11 yaşında ki kızı malikaneden uzakta hiçbir zaman olmamıştı ki…

“ Alicia!”

Yine duymamıştı işte güzel kızı. Göz kapaklarını bile kıpırdatmayan kızı için dua ediyordu sadece. Düz uzun saçları beline ulaşmıştı. Yeşil gözleri hep efsunlu bakardı ama şimdi hiçbir anlam göremiyordu. Onunla pek konuşmayan ama babası ile iyi iletişim kuran kızını böyle görmeye dayanamıyordu. Asi ve uyanık bir çocuktu. İstediğini elde etmek için çevirdiği türlü numaraları kimse anlamayacak kadar iyi rol yapabilirdi. Sihir gücünden yoksun bırakılmıyordu. Arada babasının asasını çalıp ufak sihirler denediğine şahit olmuştu. Sihir kurallarını bilen Alicia
asanın gücünü kontrol edildiğini ama kimin asayı kullandığını kontrol edilmediği öğrendiği günden beri bu işle zaman harcıyordu. Kızlarının yetekli olacağını bilmek Sheila’yı sevindiriyordu. Tek sevmediği huyu ona çok karşı gelmesiydi. Yaşından önce büyümüş gibiydi. Kızın yanına doğru gidip yanına oturdu. Bu sefer diğerinden sesli bir şekilde konuştu.

“ Alicia !”

Ivy irkilerek ona ciddi tavırlarla bakan annesini fark etti. Annesine çok benzediğini söylerlerdi. Onun gibi düz saçları ve aynı renk gözleri vardı. Babası arada ana kıza asi kızlar diye takılırdı. Birlikte geçirdikleri zamanlar çok eğlenceli geçerdi ama eve gelen misafirlerle bunlar pek olmazdı. Alicia ailesinin başkaları yanındayken birbirlerine ve gelenlere çok ciddi davrandığını fark etmişti. Anlamıştı ki ailesinden başka ona yakın olacak kişiler yoktu ve diğerlerine soğuk davranılmalıydı. O zamanları hiç sevmeyen Alicia ; yalnız olduklarında gülerek eğlendiği zamanları seviyordu. Bu Alicia kişiliğini küçük yaşta değiştirmişti. Ev gelen misafirlere soğuk davranırdı. Malikaneye yakın hiç aile olmadığı için tek tük eve gelen tanıdığı yaşıtları ile pek konuşmazdı. Bu ona istediğini elde etmek için ikili oynayarak rol yapma yeteneği kazandırmıştı.

“ Bana mı seslendin anne!”

Annesi sorusuyla uflamıştı. Belli ki yine hayattan kopmuştu ama bu Ivy’nin elinde değildi. Hiç farkında dahi olmuyordu. Genelde bir sesle dünyaya dönmüş olduğunu fark ediyordu. Çünkü o uyanmak olarak nitelendirdiği halden çıktığında korku dolu gözler ona kilitlenmiş birileri mutlaka oluyordu.

“ Evet, ben seslendim. Biraz konuşmaya ne dersin? Mesela ne düşündüğün hakkında, dalıp gittiğine göre…”

Annesi bu durumunu kabullenememişti. Patavatsız bir misafir Alicia’nın önünde bir imada dahi bulunmadan delirmiş olduğunu söylemişti. Annesi bunun üzerine misafiri evden kovmuştu ama aklından söylediklerin çıkamadığına emindi Alicia.

“ Bilmiyorum anne, birden oluşan görüntüler ve sesler görüyorum. O vakitler rüya olarak nitelendiriyorum ama uyandığımda kendimi yatakta değil, bir yerlerde kendimden geçmişim.”

Ivy için anlattıkları çok zor geliyordu. Saçmaydı belki ama kendini rüyada hissediyordu. Çünkü olanları dışardan izler gibi bir hali vardı ve gördüğü kimseyi tanımıyordu. Sesler kulaklarında çınlıyordu sanki ama nasıl o ana gittiğini çözememişti. Kontrol etmesi de güç gibiydi. Omuzlarına düşen saçlarını annesi nazikçe arkaya doğru koyarken konuşmaya başlamıştı.

“ Neler gördüğünü hatırlıyor musun? Anlatmak istersin belki…”

Alicia annesini endişelendirmek istemiyordu. Hem ona ne söyleyebilirdi ki, sesler ve tanımadığı insanlardan bahsetmek onun deli olduğunu daha fazla düşündürecekti. Alicia deli olmaktansa kendinin özel güçleri olduğunu düşünüyordu. Gördüklerinin farklı bir yerde yaşanan olaylar olarak nitelendiriyordu ve bir gün düşlerinde gördüğü kişilerle karışılacağından emindi.

“ Belki daha sonra anne, sağol.”

Alicia annesinin yanından kalkarak kendi odasına doğru ilerledi. Düşler ya da gerçeği, adı neyse, onu kullanmanın bir yolu olmalıydı. Belki de kontrol edebilir ve istediği vakit görünteler ulaşabilirdi. O zaman kimse ona deli gözü ile bakmazdı.
Paul Walker
Admin/Durmstrang Okulu Müdürü/Düello Sanatları Profesörü
Admin/Durmstrang Okulu Müdürü/Düello Sanatları Profesörü
Paul Walker

Erkek
Nerden? : Londra
Rp Sevgilim : Keira Knightley
Savaş Tarafım : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Yaşım(Rp\'de) : 25
Asam : Hipogrif Pençesi
Kan Saflığı : Melez
En Belirgin Özelliği : Aşırı İyimserimdir
Ruh haliniz : Ivy Alicia Demonio Hnkav01gl2hz9

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Ivy Alicia Demonio Imgleft100/100Ivy Alicia Demonio Emptybarbleue  (100/100)
Rp Gücü:
Ivy Alicia Demonio Left_bar_bleue100/100Ivy Alicia Demonio Empty_bar_bleue  (100/100)

Ivy Alicia Demonio Empty
MesajKonu: Geri: Ivy Alicia Demonio   Ivy Alicia Demonio Icon_minitimeSalı Haz. 17, 2008 12:17 am

Bozuk cümle yok ,
Renkler uyumlı ,
Anlatım iyi ,
Konu biraz karmaşık ,

7. Sınıf ...
https://sanal-sihir-alemi.yetkin-forum.com

Ivy Alicia Demonio
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ivy Alicia Demonio
» Ivy Alicia Demonio