Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Cho Chang

2 posters
YazarMesaj
Cho Weasley
Beauxbatons/Lizardian 6.Sınıf Öğrencisi
Cho Weasley

Kadın
Nerden? : evimden (:
Rp Sevgilim : istemez
Savaş Tarafım : ..::ZaY::..
Yaşım(Rp\'de) : 16
Asam : Ejderha Yumurtası
Kan Saflığı : SaFkAn
En Belirgin Özelliği : Güzelliği ve Zekiliği
Ruh haliniz : Cho Chang Hmbl71ki2zx0

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Cho Chang Imgleft10/100Cho Chang Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Cho Chang Left_bar_bleue60/100Cho Chang Empty_bar_bleue  (60/100)

Cho Chang Empty
MesajKonu: Cho Chang   Cho Chang Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 9:35 pm

Sihir Tarihi Dersi

Cho her zaman yaptığı gibi tam zamanında kalkmış ve yatakhanelerinde bulunan boy aynasının karşısına geçmişti.Aynanın önünde süslenip püslendikten sonra saçını yapmaya başlayan Cho diğer arkadaşlarının da kalkmaya başladığını gördü.Arkadaşlarına "Günaydın"dedikten sonra saçını yapmaya devam ederken süslenmeye ara verip kahvaltı yapması gerektiğini hatırlayabilmişti.Akşam hazırladığı çantasını alıp kristal salona inen Cho herkesin orda olduğunu gördü.Kendi binasının masasında kendine zar zor bir yer bulabilen Cho hemen kahvaltısını yaparak kendini sihir tarihi koridoruna attı.Bugün ilk derleri sihir tarihiydi.Cho'ya göre sihir tarihi çok önemliydi.Çünkü geçmişte neler olduğunu öğrenmek güzel bir şeydi onun için.

Sihir tarihi dersliğinin kapısına varan Cho kulpu çevirip sınıfa girdiği anda çok şaşırmıştı.Kendini bir çölde buluvermişti.Yerde develer,etrafta çadırlar..Sınıflerına ne olmuştu böyle.Cho şaşkınlıkla biraz daha etrafı incelerken sihir tarihi profesörünün masasında oturduğu gördü.Sınıfta bir kaç öğrenci de develerin üstüne oturmuştu.Cho da onlar gibi kendine ortalarda bir deve
seçerek üstüne yerleşti.Bu çok acayip bir duyguydu.Cho deveyi
incelerken sınıf dolmuştu.Profesör de öğrencilerin arasında dolaşmaya başlamıştı.Bir kaç kez el çırptığında bütün öğrenciler konuşmayı kesmiş ve tepelerinde bulunan güneş gitmiş yerine kara bulutlar gelmişti.Profesör konuşmaya başladı.

"Merhaba arkadaşlar. Ben bu seneki ve önümüzdeki eğitiminiz
boyunca sihir tarihi derslerinize girecek Sihir Tarihi profesörünüzüm.Adım Mélinda Angélique Ashley. Sizleri illa şunu söyleyin diye zorlamayacağım. Fakat derslerde Profesör Ashley
diyebilirsiniz...İlk önce kendimden bahsedeyim.Ardından da dersimize geçelim.Sizleri zamanla daha iyi tanırım diye düşünüyorum."
dedi ve devam etti.

" Evet çocuklar Hogwarts'ın Rowena Ravenclaw'ın kurduğu Ravenclaw binasından mezun oldum. Bu gün de burada Sihir Tarihiniz'e giriyorum.Şimdilik bu kadar yeterli olduğunu düşünüyorum"dedi.Cho profesör Ashley'nin mezun olduğu binayla ilgili düşüncelere dalarken profesör biraz beklemeden sonra tekrar devam etmeye başladı.

"Eminim ki aranızda yeni başlayan öğrencilerimizde dahil olmak üzere sihir tarihi kitabına göz gezdiren vardır. Bu yüzden de dersimize bir soruyla başlayalım diyorum."dedi.Cho biraz şaşırmıştı."Daha ilk günden soru mu olur yaa" diye düşünen Cho profesörün ne soracağını beklemeye başladı.

" Bu kadar çekinmenize gerek yok.Eğer kurallarımı okuduysanız bilirsiniz Sorduğum soruya verilen cevabın yanlış olması önemli
değil.Sizin cesaretinizde puan kazandıracaktır. Şimdi gelelim sorumuza"
diye devam eden profesör Ashley bir anlık duraksamadan sonra devam etti.

" Eski mısırda herkesin büyü yapamadığı yazıyor kitabınızda Sizce bunun nedeni ne olabilir o dönemde. "dedi..Cho da bazı arkadaşları gibi el kaldırmıştı.Sorunun cevabını bilmiyordu.Belkide söyleyeceği cevap yanlıştı ama yine de denemek istiyordu.Profesör Ashley el kaldıranların sırayla kalkmalarını söylemişti.Cho ayağa kalkacaktı ki profesör Ashley:

" Cevaplayan herkese ilk ders olması nedeniyle puan vereceğim "dedi.Cho hemen ayağa fırlayarak cevabı söyledi.

"Çünkü sadece tanrılarla iletişim kurabilenler büyü yapabiliyordu.Bütün Eski Mısır halkının da hepsi tanrılarla iletişim kuramadıkları için büyü yapamıyorlardı."dedi ve yerine oturdu.

Cevapları veren öğrenciler dinlenildikten sonra konuşmaya devam eden profesör:

" Teşekkür ederim hepinize. Aldığınız puanları panoda görebilirsiniz.Artık dersimize geçebiliriz "dedi ve dersi anlatmaya devam etti.

"Eski Mısır'da son derece doğal olarak bilinen bir olguydu büyüler.Ancak yine de herkes büyü yapamazdı. Bu konuda özel yetenekleri olan, tanrılarla iletişim kurabilen kişiler büyü yapabiliyordu. Büyülerin kimi kötü yani kara büyü niteliğindeydi; kimisi koruma büyüsü kimisi ise büyü bozmaya yarayan büyülerdi. Kara büyülerde genellikle büyü yapılmak istenen kişinin kendisine ait birşey ele geçirilir ve bunun yardımıyla balmumundan yapılmış insan figürüne bakır şişler saplanırdı. İnsan figürü, büyü yapılan kişiyi simgelerdi. Balmumu eriyince kişi ölürdü.Bu oldukça sevimsiz olaya karşın bundan korunmaya yarayan büyüler de vardı. Büyü yapılan kişi hastalandığı zaman tıp konusunda oldukça ilerlemiş olan Mısırlılar, bunun büyü olduğuna karar verirlerdi ve
bu çoğunlukla doğru cıkardı. En iyi rahipler ve büyücüler aracılığıyla
bir nevi ayinle kişi kurtarılmaya çalışılırdı. Bu her zaman istenildiği
gibi sonuçlanmazdı. Hatta tarihte birçok firavunun çocuklarının ve
eşlerinin büyü nedeniyle öldüğünden bahsedilir. "
dedikten bir iki dakika sonra anlatmaya devam etti.

" Büyünün ilk örneği Tanrılar arasında yaşanan savaşta görülmüştür. Kızıl saçlı Seth, kardeşi Osiris'i on dört parçaya
bölünce Osiris'in eşi İsis onu tekrar hayata getirmek için Amon'un
gizli adını kullanarak bir büyü yapmıştır. Osiris'in on üç parçası
Mısır'ın birçok yerinde bulunmuş ancak sadece cinsel organı
bulunamamıştı. On üç parça olmasına rağmen İsis, Osiris'i hayata
döndürmüştür.

Büyücü, kimi zaman Tanrıyla bir olurdu. Tanrı'ya
kendini kabul ettirir ve eğer tanrı kabul ederse ona istediğini
yaptırırdı. Bu çok zor olmasına rağmen kimi büyücüler
başarabilmiştir.Mısır tarihinin her yönünde olduğu gibi bu da şu anda bize oldukça ilginç ve garip ancak Mısırlılar için nefes almak kadar doğal bir şeydi. "
diyerek konuyu sonlandırmıştı.

"Dersimizi bu günlük kısa kesiyorum.Hepinize Sihirli Günler"dedi profesör Ashley ve öğrencilerin çıkmasını bekledi.Herkes
gibi toparlanmaya başlayan Cho Eski Mısırlıların sihir tarihini
öğrenmekten ve bu değişik sınıfta olmaktan çok mutlu olmuştu.Biran önce toparlanıp sınıftan çıkan Cho diğer dersi için koridorda ilerlemeye başladı.

Out:valla rp gücü belirleme için kurgu bulamıyorum o yüzden bende sihir tarihinde daha az önce bitirdiğim rp yi koyacağım sonra tekrardan bişeyler yazarım.Ayrıca rp de bazı yerlek kesik gibi olmuş.onu düzeltmeye çalıştım ama olmuyor
Cho Weasley
Beauxbatons/Lizardian 6.Sınıf Öğrencisi
Cho Weasley

Kadın
Nerden? : evimden (:
Rp Sevgilim : istemez
Savaş Tarafım : ..::ZaY::..
Yaşım(Rp\'de) : 16
Asam : Ejderha Yumurtası
Kan Saflığı : SaFkAn
En Belirgin Özelliği : Güzelliği ve Zekiliği
Ruh haliniz : Cho Chang Hmbl71ki2zx0

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Cho Chang Imgleft10/100Cho Chang Emptybarbleue  (10/100)
Rp Gücü:
Cho Chang Left_bar_bleue60/100Cho Chang Empty_bar_bleue  (60/100)

Cho Chang Empty
MesajKonu: Geri: Cho Chang   Cho Chang Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 4:26 pm

biri bakabilir mi buraya lütfen?
Jennifer Love Dearborn
Biçim Değiştirme Profesörü/Slytherin Bina Sorumlusu
Biçim Değiştirme Profesörü/Slytherin Bina Sorumlusu
Jennifer Love Dearborn

Kadın
Nerden? : California xP
Rp Sevgilim : ARIYORUM xD
Savaş Tarafım : Z.A.Y.
Yaşım(Rp\'de) : 20
Asam : ~Karanlığın Gücü~
Kan Saflığı : safkan
En Belirgin Özelliği : İnatçı | Çılgın | Duygusal(bensel xP) | Haa bi de alınganım bee |
Ruh haliniz : Cho Chang Boupi31rp5of8

Kişi sayfası
Büyü Gücü Büyü Gücü:
Cho Chang Imgleft100/100Cho Chang Emptybarbleue  (100/100)
Rp Gücü:
Cho Chang Left_bar_bleue100/100Cho Chang Empty_bar_bleue  (100/100)

Cho Chang Empty
MesajKonu: Geri: Cho Chang   Cho Chang Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 5:04 pm

Hımm.. Değerlendirme yapalım...

Konu basit ama kenden bulsaydın daha iyi olurdu..
Yazım yanlışı yok.
Betimleme pek yok.
Renk seçimi güzel , ama bold ve italiği bir arada kullanman biraz kötü bir seçim.
Uzunluk iyi.

%60
http://buyuzamani.turkproforum.com/

Cho Chang
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cho Chang
» Cho Chang
» Cho Chang
» Cho Chang